top of page
Search

Halloween prinesie novú štúdiovku a virtuálny koncert kapely Mr. Bungle

Severokalifornská metalová pätica Mr. Bungle si na oslavu tohtoročného Halloweenu pripravila virtuálny koncert The Night They Came Home!, ktorý odohrajú v aktuálnej zostave. Avšak dôvodom nie je len sviatok, ale aj vydanie nového štúdiového albumu deň pred tým.


11-skladbovú nahrávku The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo, ktorú ohlásili ešte vo februári 2020, nahrali spolu so zvukovým inžinierom a rodákom z Islandu Huskym Höskuldsom v Studio 606. Ide o opätovné nahratie rovnomenného dema z roku 1986. O jej produkciu sa postarali samotní Mr. Bungle a vyjde 30. októbra 2020 prostredníctvom Ipecac Recordings, ktorého jedným zo zakladateľov je práve hlavný spevák skupiny – Mike Patton. V auguste tohto roka zverejnili prvý singel „Raping Your Mind“ a pred dvanástimi dňami k nemu pribudol „Eracist“.


Mr. Bungle pôvodne vznikli ako hudobný projekt stredoškolákov s názvom Bister Mungle. Pomenovanie kapely pochádza z inštruktážneho filmu Beginning Responsibility: Lunchroom Manners (1959). Pätnásť rokov od rozpadu kapely sa 16. augusta 2019 pôvodní členovia Mike Patton, Trey Spruance a Trevor Dunn znovuzjednotili spolu s Scottom Ianom (Anthrax) a Davom Lombardom (vtedy ešte členom Slayer).

Zoznam skladieb The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo:

1. „Grizzly Adams“ 2. „Anarchy Up Your Anus“ 3. „Raping Your Mind“ 4. „Hypocrites / Habla Español O Muere“ (španielsky cover piesne od Stormtroopers of Death) 5. „Bungle Grind“ 6. „Methematics“ 7. „Eracist“ 8. „Spreading the Thighs of Death“ 9. „Loss for Words“ (cover piesne od Corrosion of Conformity) 10. „Glutton for Punishment“ 11. „Sudden Death“


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: tatu43, Bcbfhsj, Michael Hoefner, WanderingTrad, Krousky Peutebatre

22 views0 comments
bottom of page