Search

Headspawn sa porozprávali s hudobníkom Jairom Guedzom

Brazílska groove metalová kapela Headspawn koncom júla odštartovala novú sériu videohovorov so špeciálnymi hosťami. Štyri dni dozadu, 4. augusta, zverejnili svoje druhé interview s (bas)gitaristom a skladateľom Jairom Guedzom (The Troops of Doom, ex-The Mist, ex-Sepultura)S Guedzom sa konkrétne porozprávali basgitarista JP Cordeiro, spevák/gitarista Alf Cantalice a bubeník Marconi Jr. Tí sa od neho dozvedeli viaceré kuriozity z jeho začiatkov v Belo Horizonte, povedal im tiež o interpretoch, ktorí ho ovplyvnili v hudbe, o svojej prvej hudobnej skupine, Mantas, vďaka ktorej sa spoznal s členmi novovzniknutej kapely Sepultura, kde pôsobil medzi rokmi 1985 a 1987, obchodoch s páskami, dokonca aj so slávnymi menami ako Chuck Schuldiner (Death) a Jeff Becerra (Possessed) atď.


Okrem iného Jairo Guedz komentoval nový materiál svojej, minulý rok založenej, formácie The Troops of Doom, vrátane pôvodného nápadu mať v jej zostave speváka Shagratha (Dimmu Borgir, Chrome Divison), a možnosť v budúcnosti opäť spolupracovať s bratmi Cavalerovými a znovu nahrať dvojicu debutov kapely Sepultura – EP Bestial Devastaion (1985) a album Morbid Vision (1986).


„Pri prvom a nasledujúcom EP The Troops of Doom sme už opätovne nahrali niektoré skladby z čias, keď som bol v Sepulture, ale potom sa už zameriame len na predtým nevydaný materiál. Vzhľadom na budúcu možnosť opätovného nahrávania prvých dvoch albumov kapely s Maxom a Iggorom by som nateraz najradšej nechal nahrávky bokom. Sám Max Cavalera v niektorých svojich nedávnych živých prenosoch hovoril o svojej túžbe znova ich so mnou nahrať, ale naše protichodné plány to, nateraz, znemožňujú.“ – slová hudobníka Jaira Guedza

Po Guedzovi predstavila svoje nasledujúce kroky aj trojica Headspawn, ktorá má v pláne nahrať živé vystúpenie s piesňami svojho debutového EP Pretty Ugly People a zverejniť ho ako na YouTube, tak aj na všetkých streamovacích platformách ako audio. Týmto živákom by chceli odštartovať práce na novom albume, ktorého vydanie je naplánované na rok 2022.


Zdroj: JZ Press

25 views0 comments