top of page
Search

Horror Dance Squad novým singlom dávajú nový dych estónskemu metalu

Najviac priekopnícka moderno-metalová kapela Estónska so svojou najnovšou nahrávkou „Ego Death“ vnášajú svieži vzduch do týchto letných horúčav. Horror Dance Squad, známi posúvaním sa za hranicu svojej komfortnej zóny, znovu a znovu dokázali, že dokážu ľahko dobyť nové územie. A úvodné sekundy „Ego Death“ napĺňajú sľub, ktorý ich fanúšikovia od skupiny milujú a očakávajú: šťavnatú a neospravedlňujúcu zmes popu, punku a metalcoru napísanú spolu so Sanderom Sadamom a zabalenú do masívneho mixu od Codyho Stewarta.Text odráža hudobné smerovanie „Ego Death“ a hovorí o sebaodovzdávaní a transformácii.

„Touto skladbou skúmame naše vnútro a spôsob, akým interagujeme so svetom okolo nás. Chceme sa zamyslieť nad tým, ako žijeme svoje životy a ako jednať s ostatnými, aby sme sa zlepšili.“ – slová speváka Karla Mesipuua

Spevák Ian Karell dodal:

„Ako starnem a preberám nové povinnosti v živote, uvedomujem si, že je dôležité zabezpečiť, aby moje činy nemali korene v sebectve. Ego je v podstate sebecké, takže tým, že ego zabijete alebo ho aspoň odsuniete, môžete s istotou viesť altruistickejší život.“

Zdroj: Inverse Records

Horror Dance Squad je jednou z najdiskutovanejších metalových kapiel Estónska. Od roku 2014 odstreľujú pódiá celého Pobaltia aj v zahraničí, neboja sa svojím štýlom a vplyvom podnecovať rozdeľujúce názory. Poslaním Horror Dance Squad je priniesť sviežu zmes metalcoru, punku a popu so živým a výbušným živým vystúpením. Ich poslaním je posolstvo. Ďaleko od typického záhuby a pochmúrnosti, ktoré sa od tohto žánru očakávajú, sa Horror Dance Squad snaží šíriť povedomie o najnaliehavejších spoločenských a existenčných otázkach súčasnosti s nákazlivou pozitivitou.


Horror Dance Squad sa veľmi teší z toho, že môže zdieľať pódium s medzinárodnými heavy hitmi ako Siamese, Comeback Kid, Dead by April, Adept, Electric Callboy, We Butter the Bread with Butter, Deez Nuts, August Burns Red a One Morning Left. V roku 2016 reprezentovali Estónsko na Wacken Open Air Metal Battle.


Zdroj: Inverse Records. Foto: Martin Lauri

7 views0 comments
bottom of page