top of page
Search

Hrôzostrašná šou v bratislavskom MMC

Dlhoočakávaní Lordi zavítali v sobotu, 15. októbra 2022, do Bratislavy, presnejšie do Majestic Music Clubu. Nadšenci si prišli užiť ich strašidelnú šou. Lordov každý pozná ako kapelu, ktorá v Eurovízii získala ocenenie za skladbu „Hard Rock Hallelujah“, a odohrali ju aj tento večer.


Keytarista/maskot kapely Amalgama. Foto: Ján Šuran

Ako prví mali tú česť prísť na pódium Amalgama. Taktiež pôsobili hrôzostrašne, pretože na pódim prišiel strašidelný klaun, ktorý vyzýval ľudí tlieskať. Skupina je charakteristická melodickými prvkami. Spevákov hlas ohúri snáď každého, pretože jeho rozsah má až 3,5 oktáv. Už spomínaný klaun stále pobehoval po pódiu s klávesami. Amalgama hodili do davu aj balóny a obecenstvo si ich prehadzovalo navzájom spolu s kapelou. Aj kvôli hrôzostrašnej atmosfére mali všetci úsmevy na perách.


Kapela Amalgama. Foto: Ján Šuran

Po formácii Amalgama nastali prípravy pódia, aby očakávaní Lordi mohli začať. Presne na čas vypuklo divadlo v podaní tvrdého hrôzostrašného rock/metalu. Lordi mali naozaj premakanú šou. Mr. Lordi privítal svojich fanúšikov s pozdravením „Dobrý večer, Bratislava.“ So svojím publikom sa snažil hovoriť po slovensky aj naďalej, zazneli slovíčka ako „viac“, „ďakujem“ a „ahoj“.


Gitarista Kone (Lordi). Foto: Ján Šuran

Lordi svojou šou nesklamali. Na pódium prišli s motorovou pílou, ktorou Mr. Lordi striekal na dav ľudí. Nechýbalo ani čisto basákove, gitaristove a bubeníkove sólo. Každý sa predviedol ako sa patrí. Dymové predstavenie tiež ohúrilo dav tiež ohúrilo a všetci si užívali čas s kapelou.


Mr. Lordi (spev) z kapely Lordi. Foto: Ján Šuran


Autor textu: Domči Kollárová

22 views0 comments
bottom of page