top of page
Search

Hviezdna zostava Basinfirefestu 2022

Pri obnovení Basinfirefestu po dvojročnej pauze usporiadatelia v roku 2019 sľubovali nový koncept festivalu zahŕňajúci viac zahraničných kapiel. A keďže do šestnásteho Basinfirefestu zostávajú štyri mesiace, od zimy doplňovaný line-up festivalu teraz získal headlinera. Tými sú Saxon.


Britskí veteráni Saxon vedľa Iron Maiden a Def Leppard patria k priekopníkom novej vlny britského heavy metalu. Jedna z najúspešnejších skupín žánru teraz nakrútila ďalší skvelý, už dvadsiaty štvrtý album Carpe Diem, ktorú na „Basine“ v rámci osláv ich štyridsiatin privezú so sebou.


Frog Leap. Zdroj: Obscure Promotion

Zostava festivalu odohrávajúceho sa na rozľahlej zelenej lúke pri Spálenom Poříčí ponúka ale viac. Ohromnú párty rozpúta charizmatický Leo Moracchioli alias Frog Leap, ktorý na svojom YouTube kanáli prináša miliónom divákov hromadu zábavy, rovnako ako Fini Steve'n'Seaguls, ktorí zažiarili na Brutal Assaulte aj vypredanom koncerte v Prahe. Pusťte s ich „Thunderstruck“ a pochopíte.


Heilung. Zdroj: Obscure Promotion

O nevšedný zážitok sa postará medzinárodný súbor Heilung. Rituálna temná hudba, koncepčné praveké predstavenia a nástroje ako rámové bubny, chrastenie ľudských kostí či rekonštruované meče a štíty z archeologických nálezov.


Epica. Zdroj: Obscure Promotion

Holandská EPICA na svojom v poradí ôsmom albume pracovala 5 rokov. Symfo-metaloví titáni sa na ňom vydávajú úplne filmovou cestou a prináša svoj doposiaľ najveľkolepejší opus. Ten pripravujú tiež power/heavy legendy Blind Guardian, nielen zaspomínať bude možné s Maťom Ďurindom a jeho triom Tublatanka a tešiť sa možno na legendy progresívneho metalu Symphony X.


Jinjer. Zdroj: Obscure Promotion

Moderné smery na čele s charizmatickými speváčkami budú reprezentovať populárny Jinjer či Infected Rain, ale tiež Američania Suicide Silence ako jedna z prvých deathcore kapiel, ktorej strmý vzostup takmer zastavila smrť frontmana.


Moonspell. Zdroj: Obscure Promotion

Svoje 30. výročie do Plzeňského kraja prídu osláviť portugalskí vlci Moonspell, o ešte päť rokov dlhšie hrajú Rotting Christ, ktorí obstáli v skúške času a stali sa jednou z popredných dark/black metalových kapiel. K temnejším kapelám budú patriť aj hviezdni black/deatheri Vltimas s bývalými členmi Mayhem a Morbid Angel.


Rotting Christ. Zdroj: Obscure Promotion

Odkaz Chucka Schuldinera pripomenú Death to All, tribute kapela tvorená pôvodnými členmi Death, ale aj progresívni Nemci Obscura. V zostave ale nájdete aj ďalšiu klasiku žánrov, napr. Pro-Pain, Dog Eat Dog, Van Canto alebo Grave Digger a už niekoľko prvých českých formácii. Ďalšie mená majú pribúdať.


Vstupenky sú dostupné na stránke festivalu.


Zdroj: Obscure Promotion


7 views0 comments
bottom of page