top of page
Search

Iced Earth prišli o hlas aj basgitaru

Spevák Stu Block a basgitarista Luke Appleton včera, 15. februára 2021, ohlásili svoj odchod z americkej metalovej kapely Iced Earth. Reagujú tak na udalosti a okolností súvisiace s, teraz už bývalým, kolegom Jonom Schafferom, ktorého minulý mesiac zadržali kvôli účasti na útoku na Kapitol Spojených štátov.


„V reakcii na nedávne udalosti a okolnosti som informoval manažment Iced Earth a Jona, že s okamžitou platnosťou rezignujem na post basgitaristu Iced Earth. Chcem poďakovať všetkým, ktorí mi v tomto ťažkom období posielali podporu a lásku. Ďakujem!!! Luke.“ – príspevok Luka Appletona na Facebooku


Iced Earth založil gitarista Jon Schaffer ešte v roku 1984 ako kapelu The Rose a neskôr, v roku 1985, ju premenoval na Purgatory. Tento názov vydržal len tri roky. Celkovo majú na konte 12 štúdiových albumov, z ktorých prvé dva sa inštrumentálne líšia od ostatných.O chvíľu tomu budú štyri roky, čo Iced Earth vydali svoj posledný štúdiový album Incorruptible. Jeho predchodca, Plagues of Babylon (2014), obsahuje aj dva covere – „Spirit of the Times“ (Son of Liberty) a „Highwayman“ (Jimmy Webb). Druhú spomínanú naspieval Stu Block spolu s Russellom Allenom (Symphony X) a Michaelom Poulsenom (Volbeat) a predlohou im bola verzia od country superskupiny The Highwaymen.


Gitarista Luke Appleton a spevák Stu Block. Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Markus Felix

16 views0 comments
bottom of page