top of page
Search

Ikirouta vydali nový singel o hraniciach ľudského života

Fínski melo-metalisti Ikirouta dnes zverejnili svoj nový singel „Aika“. Je to zatiaľ ich 15. singlové vydanie. Klávesové sólo na najnovšom singli hrá audio inžinier Janne Tolsa (Turmion Kätilöt, Tarot), ktorý je tiež koproducentom skladby a bol zodpovedný za jej mix a mastering.Skladateľ, klávesista a gitarista Teemu Kuosmanen o novej piesni:

„Je to o hraniciach ľudského života. A o tom, že by ste veci nemali nechať nedokončené. Mali by ste využiť príležitosti, ktoré dostanete. Žijeme len raz a mali by ste túto príležitosť stráviť robením veci, ktoré sú pre vás dôležité. V porovnaní s predchádzajúcimi singlami ‚Aika‘ uťahuje skrutku rýchlejšie a tvrdšie. Je to však skutočne melodická skladba s chytľavým refrénom. Osobne som trochu nervózny z videoklipu, keďže je prvým, aký som kedy urobil.“

Zdroj: Inverse Records. Foto: Miika Manninen

Ikirouta je melodicko-metalová skupina zo severofínskeho mesta Kajaani. Vznikla v roku 2020, keď bývalý gitarista SoulHealer Teemu Kuosmanen a speváčka Jori Kärkiová dostali nápad vytvoriť melo-heavy metalovú kapelu, ktorá spieva po fínsky. Bubeníka Janiho Partanena požiadali, aby sa k nim pripojil a vypustili prvý singel „Vanki“, kde Teemu hral aj na basgitaru, aj na klávesy. Keďže singlový debut mal naozaj dobrú odozvu, Ikirouta sa rozhodli vytvoriť viac hudby. Ďalší singel vznikol v rovnakej zostave ako prvý, ale až potom ako do zostavy prišiel basgitarista Jere Pellikka.


Zdroj: Inverse Records

8 views0 comments
bottom of page