top of page
Search

Jason Hook prenecháva post vo Five Finger Death Punch novému gitaristovi

Kanadský sólový gitarista a sprievodný spevák Thomas Jason Grinstead alias Jason Hook po jedenástich rokoch odchádza z lasvegaskej metalovej pätice Five Finger Death Punch.


Na začiatku tohto roka musel kvôli zdravotným problémom so žlčníkom a následnému zotavovaniu vynechať zvyšné koncerty európskeho turné. Na koncertoch ho zastúpil gitarista Andy James (ex-Field of the Nephilim, ex-Sacred Mother Tongue).


Pred ôsmimi hodinami informovali Five Finger Death Punch na sociálnych sieťach o tom, že Jason Hook oficiálne opúšťa skupinu a nahrádza ho jeho spomínaná náhrada z turné – Andy James.

„Mal som to potešenie, že som sa osobne stretol s toľkými z vás. Ďakujem za nekonečné príbehy o tom, ako sa naša hudba nejakým spôsobom dotkla vášho srdca! Ale najlepšou časťou z toho je, že som bol na turné za posledných 12 rokov, hrajúc na mojej gitare a každý večer vidiac radosť na vašich tvárach. To mi bude chýbať viac ako čokoľvek. Pokiaľ ide o dôvod, prečo odchádzam...no, skutočne neexistuje iba jeden. Bol som v kapelách celý život a mám pocit, že som tu urobil všetko dobré, čo som mohol. Je čas odovzdať štafetu a prejsť k novým výzvam.“ – vyjadrenie Jasona Hooka ku svojmu odchodu v rámci príspevku kapely


Hook s kapelou vydal sedem štúdiových albumov a pokiaľ ide o debut The Way of the Fist (2007), tak len v novej rozšírenej „Iron Fist“ edícii (2008) sú mu pripísané zásluhy.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Markus Felix

18 views0 comments
bottom of page