top of page
Search

Jediný sobotňajší koncert kapiel Helloween a HammerFall už onedlho

Koncert sa nezadržateľne blíži. Vzrušenie narastá, pretože po viacnásobnom preložení vďaka korone, je Slovensko iba jednou z mála krajín v Európe, kde sa Helloween naživo predstavia v prvom polroku 2022. A to ako jediní máme sobotu. Tak čo nám skupina pripravila pre svoje obšírne fanúšikovské zázemie?Aparát obnáša až dvakrát viac techniky ako v Bratislave v roku 2017 na comebackovom turné. Celé divalo bude mať úctyhodné rozmery – šírka takmer 50 metrov a výška 14 metrov, impozantné sú aj rozmery samotného pódia, 500 m². Radosť fanúšikom urobí aj tzv. mólo, ktorým sa im budú muzikanti približovať na dosah. „Ego-rampa“ bude siahať až za vypredanú VIP zónu spred pódia.


Celá paráda obnáša:

  • min. 4 dni stavby obrieho aparátu a 3 až viac dní rozoberania

  • stavebný team číta viac ako 100 ľudí. Tí samozrejme musia jesť, piť a niekde aj spať. Produkčný team bude menší, ale je to o viac ako polovica toho množstva


Čo napríklad vyžaduje stavba? Pre laikov sú tu aj prekvapivé položky ako:

  • riadny dozor nad stavbou obrej konštrukcie, po celý čas, pretože táto produkcia naozaj prevyšuje všetky koncerty, ktoré sa na strednom Slovensku dosiaľ v histórii udiali

  • technický dozor vykonávajú podľa dňa montáže 2 až 3 osoby a k tomu musí byť v teame aj niekoľko certifikovaných horolezcov vkuse počas stavby. Tí sa jediní môžu pohybovať aj vo výškach po vytiahnutí „strechy“, prekrytia pódia, nad zemou, vo výške 14 metrov. Stavba tohto aparátu si vyžadovala dopredu riadnu štúdiu, rozkreslenie, zameranie a plno položiek, ktoré „nik nevidí“

  • vešať sa bude až 15000 kg svetiel, zvuku, obrazoviek, nosných traverz a ďalších súčastí tohto mega-divadla.

  • súčasťou show sú aj 3 veľké LED steny, z toho jedna naozaj obrovská s rozlohou viac ako 250m2.

  • aparát budú „ťahať“ – zásobovať elektrinou 4 výkonné elektrocentrály


„Celé je to takmer také veľké ako napríklad aktuálna show Scorpions“, alebo pre porovnanie, takmer ako minulo-týždenný koncert Red Hot Chili Peppers. Kto si to nevie dobre predstaviť, mal by sa za zlomok ich ceny lístka prísť pozrieť.


Kapela neponúka len to najlepšie zo svojej tvorby, ale aj obrovský svetelný park a vizuálny zážitok. Nechajte sa prekvapiť! Z Helloween je obrovská kapela – posledné turné zhliadlo viac ako 1 500 000 fanúšikov!


Areál pre parkovanie a zhromažďovanie sa fanúšikov, aby sa všetko stihlo, bude fungovať už pred obedom, 2. júla, pretože všetci musia (a chcú) byť dnu načas. Komfort pre fanúšikov budú zabezpečovať stánky s jedlom a dostatok výčapných miest s pivom Staropramen 10° a 12°. Deti do 12 rokov, samozrejme v sprievode rodičov, majú vstup zdarma. Nároky na jedlo a občerstvenie skupiny sú vcelku zvládnuteľné, ale značiek nealka a alka a piva, a množstvo položiek od nátierok, horčíc, masiel a medu až po sladkosti a cukríky je rozpísané na 4 stranách cateringového rideru.


Skupina požaduje v skromných podmienkach budovy FK Zvolenská Slatina množstvo šatní a priestorov, ktoré musia byť doplnené veľkoplošným stanom pre technikov, stanom na prezliekanie sa a striedanie spevákov počas koncertu za pódiom, parkovanie pre kamióny a tzv. tourbusy v zákulisí s pripojením na elektrický prúd, chladničky, mrazničku, mikrovlnky, permanentne fungujúce kávovary, obsluhu s šatniach, ako aj čestvé ovocie a zeleninu.


„Je to naozaj veľká dychberúca show, okrem najznámejších hitov oboch zo všetkých období kapiel bude doslova na čo sa pozerať.“ – kritika po prvých anglických koncertoch v máji

Tourmanagermi skupín Helloween a Hammerfall sú Kosta Z., známy aj z pôsobenia v Pink Cream 69 alebo Unisonic, HammerFall bude kočírovať Jorg M., ktorý so sebou prinesie závan od skupín Stratovarius, Running Wild, Rage alebo Grave Digger. Toľko osobností na jednom mieste bude vytvárať naozaj elektrizujúce ovzdušie.


Predpredaj vstupeniek je dostupný v sieti Ticketportal.


Zdroj: Profi Event

10 views0 comments
bottom of page