top of page
Search

Jim Root uvažuje nad sólovým projektom

Gitarista Jim Root, ktorý je členom amerických metalistov Slipknot už od roku 1999, začal rozmýšľať o založení svojho nového sólového projektu. Nápad prišiel počas obmedzenia pohybu kvôli pandémii koronavírusu, kedy mal Root veľa času na vymyslenie nových hudobných nápadov. V exkluzívnom rozhovore pre Loudwire odhalil podrobnosti o procese tvorby a plánovanom projekte.

„Teraz, keď máme toto bláznenie, prebiehajúcu šialenú pandémiu, sa pokúšam donútiť písať. Veľa ľudí sa ma pýta o vytváraní sólového projektu, a teraz si myslím, že mám trochu viac času na to, aby som sa tomu venoval, takže píšem nejaké veci, ktoré by možno trochu neskĺzli do sveta Slipknot. Ako som však povedal, mám práve teraz trochu spisovateľského bloku. Rád by som [začal sólový projekt] len preto, že musím zostať zaneprázdnený. Nezaložil som si rodinu, nikdy som sa neoženil, nič z toho som neurobil. A viem, že Corey [Taylor] chce vytvoriť sólový projekt, ktorý je mimo Stone Sour; spomenul. A pokiaľ nebudem písať pre Slipknot, nevedel by som, čo robiť s mojím časom. Je pre mňa ľahké písať aranžmá a nápady pre Slipknot – prichádzajú ku mne celkom prirodzene, len preto, že som toľko času strávil s Paulom [Grayom] a písaním toľko, koľko som napísal pre posledné dve nahrávky, vážne nad tým nemusím príliš premýšľať. Ale pre sólový projekt budem premýšľať až kým sa nezbláznim a pravdepodobne to vôbec nikdy nevyjde. Je to jedna z tých vecí, kam smerujem, ako, akým smerom pôjdeš? Rozmýšľam dokonca o nejakom smere? Len to nechám prirodzene vyjsť von? Používam veci, ktoré som napísal a zamýšľal pre Slipknot, ktoré možno Slipknot nepriťahovali alebo Slipknot boli jednoducho takí, ako: ‚Ah, nie je to vážne moc Slipknot?‘ Niežeby existovali nejaké pravidlá o tom, čo je alebo čo nie je Slipknot. Dobrá pieseň je dobrá pieseň, či už je to pre tú či onú alebo inú vec. Samozrejme, Slipknot je mojou prioritou a to je to, čo budem mať vždy ako prioritu, a to bude hlavnou vecou, na ktorú sa vždy zameriavam, pokiaľ to dokážem alebo ak budeme životaschopní alebo ak to chceme ďalej robiť. Čo by som spravil ako sólový projekt? Akým smerom sa vydám? Celkom to všetko v podstate dostanem so všetkými aranžmá, ktoré som napísal pre posledných pár nahrávok Slipknot. Neviem o tom, že potrebujem ďalší odbyt. Ale, pokúsim sa – len si stanovím cieľ, možno uvidím, či to dokážem, druh veci. Teraz máme čas v našich rukách.“ – Jim Root v rozhovore


Jim Root je okrem pôsobenia v Slipknot známy aj ako bývalý člen kapely Stone Sour, kde pôsobil spolu so spevákom Coreym Taylorom. Zo Stone Sour bol vyhodený v roku 2014.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Orange

18 views0 comments
bottom of page