top of page
Search

Juhočesi Lambda vydali prvý singel nadchádzajúceho albumu

Inštrumentálna stoner/post-rocková štvorica Lambda z Českého Krumlova, ktorá sa dostala do line-upu blížiaceho sa holandského festivalu Eurosonic Noorderslag ako jeden z reprezentantov Česka, zverejnila prvý singel zo svojho pripravovaného štúdiového albumu Vere Modus s názvom „Terra“.Sprievodný videoklip k piesni „Terra“ nakrútil kameraman Viktor Kaban a spolupracoval na ňom aj basgitarista a dizajnér kapely Václav Ruttkay. Využité makrozábery zachytávajú flóru národnej prírodnej rezervácie Výšenské kopce neďaleko Českého Krumlova.


Zdroj: AMPromotions

V poradí druhý album skupiny, v zložení Filip Faschingbauer (gitara), Tomáš Zimmerman (gitara), Václav Ruttkay (basgitara) a Matěje Kräussl (bicie), nahral, mixoval a masteroval Michal „Amák“ Šťastný v pražskom štúdiu Golden Hive.


„Piesne albumu vizuálne aj hudobne stvárňujú elementy prírody ako sú voda, kameň, drevo, rastliny a tak ďalej. Terra je prvé z gréckych božstiev, podľa ktorých sme skladby pomenovali a šiestou v poradí na nahrávke a tvorí tak symbolický predel medzi skladbami o flore a faune. Námetom predchádzajúceho albumu bol zánik civilizácie na planéte. S Vere Modus nadväzujeme na tento príbeh obdobím obrody a nového života, jari po krutej zime bez života. Preto sme zvolili pre tento aj budúce klipy cestu makrozáberov prírody, ako by vôkol nič iné ani neexistovalo. Pretože v príbehu tomu tak vlastne aj je.“ – slová spoluautora klipu a basgitaristu kapely Lambda Václava Ruttkaya

Gitarista a manažér Lambda Filip Faschingbauer informoval, že s novým albumom vyjde ďalší videoklip. Tiež spomenul, že na jar majú vyraziť na menšie klubové turné, počas ktorého chcú Vere Modus aj pokrstiť. Prípadné európske alebo britské turné si vraj kapela necháva až na jeseň. Spomínaný festival Eurosonic Noorderslag, ktorý sa bude konať už o pár dní, 19. až 22. januára, sa z Groningenu presúva do online priestoru. Faschingbauer tiež povedal, že na festivale sa bude vysielať ich live záznam od organizácie SoundCzech.


Skupina vznikla v roku 2014 a po dvoch živákoch a jednom EP prišiel debut Heliopolis (2019), ktorý sprevádza sci-fi komiks Václava Ruttkaya alias Vencoj Graphics. Od svojho vzniku odohrali približne 120 koncertov v 14 krajinách Európy.


Album Vere Modus bude 25. februára 2022 dostupný ako vo fyzickej, tak aj digitálnej podobe.


Zdroj: AMPromotions. Foto: Jakub Zeman

24 views0 comments
bottom of page