top of page
Search

Juro „Immortal“ Haríň podľahol neliečiteľnej chorobe

Slovenský metalový underground smúti, 48-ročný ružomberský vydavateľ, novinár a producent Juraj „Immortal“ Haríň dnes v skorých ranných hodinách prehral boj s neznámou neliečiteľnou chorobou. Informovalo o tom jeho vydavateľstvo, Slovak Metal Army, prostredníctvom svojej facebookovej stránky.


Ešte 12. júna vydavateľstvo vo svojom statuse uviedlo, že Haríň „má vážne zdravotné problémy“ a že „bol vyše týždňa hospitalizovaný v nemocnici“. O chvíľu neskôr o svojom súčasnom stave informoval aj samotný Juro. Dnes, okrem oznámenia smrti Jura Haríňa, vyšlo aj oficiálne stanovisko, že Slovak Metal Army a Immortal Souls Productions si musia dať v súčasnosti prestávku.


Haríň bol známym menom metalového undergroundu 90. rokov na Slovensku. V tom období si napríklad vymieňal listy aj s vtedajším spevákom dánskej death/groove metalovej kapely Dominus (a súčasným frontmanom Volbeat), Michaelom Poulsenom, vytváral zin Immortal Souls, bol šéfredaktorom časopisu Rock Extremum a založil svoje prvé vydavateľstvo – Immortal Souls Productions. V roku 2016 k nemu pribudlo Slovak Metal Army, ktoré neskôr začalo tlačiť vlastné česko-slovenské metalové noviny, a v rovnakom roku bol pri zrode rozhlasovej stanice Rádio pre život. Taktiež manažoval ružomberskú piváreň Nové Korzo a rád navštevoval tatranské končiare.


Zdroj: Facebook/Juro Immortal Haríň

490 views0 comments
bottom of page