top of page
Search

Kapela Dymytry rozskákala Babylon

V sobotu 7. decembra bolo v bratislavskom Ateliéri Babylon riadne živo. Postarali sa o to kapely Černá a Dymytry, ktoré sú na spoločnom turné Revolter Tour 2019. Na začiatku vládla pokojná atmosféra a prebehla autogramiáda členov kapely Dymytry, ktorí prišli k pripraveným stolom pred svojím plátnom. Fanúšikovia tak mali možnosť sa odfotiť a dať si podpísať veci, či už vlastné, alebo z obchodu.


Spevák kapely Černá. Foto: Denis Kollár

Po autogramiáde už nasledovali metalové rífy s divokými svetlami, rýchlym tempom a rockovým spevom speváka českej melo-metal/rockovej kapely Černá. S pokrikom „Nie!“ od divákov bola sprevádzaná ich tretia skladba večera. Po nej nasledovala „Továrna na spomínky“ s tvrdým metalovým začiatkom, sólom, pri ktorom gitarista vyšiel aj na stupienok pred sebou, a bola ukončená jemným screamingom. Ďalej zvolili country „U stánků“ s tlieskajúcim publikom, gitaristom sediacim na stupienku a vybrnkávaním gitary. Pri niektorých začiatkoch skladieb zvolili pomalé tempo, pri iných tvrdé metalové rífy. Neskôr dali priestor aj svojmu bubeníkovi, ktorý sa bez kapely a len so sprievodom hudby v pozadí, vytrieskal do svojich bicích. Pri poslednom akte vystúpenia zvolili metalové rífy a vybláznené sólo gitary s rukami divákov vo vzduchu, ktoré ukončilo ich vystúpenie.


Jan „Protheus“ Macků (spev) z kapely Dymytry. Foto: Denis Kollár

Pri viac nahromadenom dave ľudí sa predstavil hlavný bod programu, českí psy-coristi Dymytry, ktorých vystúpenie uviedla tma s červenými svetlami a introdukciou. Po tomto už nasledovala s príchodom samotná kapela, ktorú privítalo publikum ováciami, a ktorá to rozbalila metalovými rífmi prvej skladby „Revolter“ spolu s obrazovkami, na ktorých sa objavoval nápis „BORDEL“, a duetom speváka a basáka na konci. Celé ich vystúpenie bolo plné metalovej melódie v kombinácii so spevom speváka, rôznymi, často divokými, svetelnými efektami a digitálnymi obrazovkami a toto všetko bolo kladne hodnotené spätnou väzbou masívne trieskajúcich divákov, ktorí sa pri každej skladbe zapájali, či už rukami alebo päsťami hore, s metal horns, pokrikmi textov refrénu alebo len koncertnými pokrikmi pre piesne. Ako aj pri predchádzajúcej kapele, aj Dymytry sa rozhodli nechať priestor aj svojmu bubeníkovi, ktorý sa vybláznil pri asi piatich úryvkoch skladieb vrátane „Lick It Up“ od kapely Kiss a „Smoke on the Water“ od legendy Deep Purple. Potom prichádza gitarista s prvými akordami, ktorý je nasledovaný spevákom spolu s druhým. Gitaristi nejakú chvíľu odohrali na stupienkoch pred sebou a potom uz nasledovalo vybláznené sólo. Skákaním a rukami hore diváci nešetrili pri skladbe „S nádějí“ a vybúchavanie bicích so svetelnou show pripravovala divákov na pieseň „Ocelová parta“ s pokrikom „Hou hej!“. Neskôr dostal priestor aj gitarista, ktorý predviedol hru na gitare striedavým skákaním na jednej nohe a mlynskými kolesami. Diváci mohli zachytiť aj časť rífov zo skladby „Enter Sandman“ od americkej kapely Metallica. V jednej z nasledujúcich skladieb bolo možné na začiatku vidieť a počuť vybrnkávanie na akustickej gitare spolu s jemným spevom speváka, ktorý zase spieval spolu s publikom. Celá akcia bola ukončená piesňou „Strážná věž“. Po tejto skladbe nasledovala spoločná poklona, spoločná foto a prekvapenie na záver, tancujúci členovia kapely s farebnými reflektormi pri skladbe „September“ od funkovej kapely Earth, Wind & Fire naspievanej spolu s Justinom Timberlakom a Annou Kendrickovou v roku 2016, po ktorej postupne odchádzali z pódia.

67 views0 comments
bottom of page