top of page
Search

Kapela Metallica venuje Austrálii 750 000 dolárov

Od augusta 2019 zažíva Austrália drámu v podobe plameňov, ktoré ničia jej faunu a flóru. Pomôcť početnými darmi sa rozhodlo veľa celebrít sveta. Teraz sa však k nim rozhodla pridať aj americká metalová kapela Metallica, ktorá postihnutým oblastiam daruje 750 000 dolárov.

„Sme úplne ohromení správami o lesných požiaroch, ktoré sa tiahnu po miliónoch akroch v Austrálii, s výrazným dopadom na Nový Južný Wales a Viktóriu. Ničivé účinky na všetkých obyvateľov, zvieratá, životné prostredie a neuveriteľnú austrálsku krajinu sú skutočne srdcervúce. Pripojte sa k nám a urobte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste pomohli rovnako ako my, pretože spolu s našou nadáciou All In My Hands Foundation sme sa zaviazali venovať NSW Rural Fire Service v Novom Južnom Walese a CFA (Country Fire Authority) vo Viktórii 750 000 austrálskych dolárov, aby sme im pomohli s úsilím pri záchranných prácach. NSW RFS je najväčšou dobrovoľnou hasičskou organizáciou na svete a všetky finančné prostriedky darované počas tohto núdzového stavu sú určené na služby súvisiace s týmito obzvlášť ničivými austrálskymi požiarmi a ich obeťami. CFA (Country Fire Authority) je dobrovoľnícka organizácia a komunita založená na požiarnych a pohotovostných službách, ktorá pomáha chrániť 3,3 milióna Viktoriánov a pracuje v spolupráci s komunitami, aby chránili Viktoriánov pred ohňom a ďalšími mimoriadnymi situáciami. Zistite viac o NSW Rural Fire Service a ako môžete pomôcť na https://www.rfs.nsw.gov.au/news-and-media/general-news/how-you-can-help Zistite viac o viktoriánskej Country Fire Authority a ako môžete pomôcť na https://www.cfa.vic.gov.au/about/our-mission“ – vyjadrenie kapely Metallica

Počas cien Zlatý Glóbus 2020 dostalo priestor veľa hollywoodskych hviezd, ktoré zdieľali úprimné slová pre ľudí postihnutých požiarmi lesov v Austrálii.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Raph_PH


34 views0 comments
bottom of page