top of page
Search

Kapela Morgoth oficiálne končí

Nemeckí death metaloví veteráni Morgoth oficiálne zavŕšujú svoje pôsobenie. Informovali o tom pred štyrmi dňami, 17. decembra 2020, v príspevku na Facebooku. Po oznámení z roku 2018 o tom, že odchádzajú na neurčitú prestávku s kariérou, tak prichádza úplný koniec.

„Je to už 2,5 roka od našich posledných aktualizácií a oznámenia neurčitej prestávky v súvislosti s akýmikoľvek aktivitami kapely. Čas bezpochyby letí! Medzitým a po mnohých úvahách môžeme teraz oznámiť, že sme skutočne dosiahli koniec cesty MORGOTH. Bola to zaujímavá a náročná jazda od prvého stretnutia kapely a navždy si budeme vážiť všetky tie neuveriteľné zážitky a skvelé spomienky z týchto rokov. ĎAKUJEME VÁM ZA TO! Neustále si užívajte a podporujte hudbu, ktorá tu pre nás všetkých navždy zostane. Všetko najlepšie v nádejnom dobrom/lepšom novom roku 2021… Buďte v bezpečí a buďte heavy!!! MORGOTH (1987 – 2020)“ – príspevok kapely Morgoth na Facebooku


Morgoth pôvodne vznikli ako grindcore/noise duo Cadaverous Smell. Keď sa k zostave pridal Harald „Harry“ Busse, zmenili názov na Minas Morgul. V roku 1985, keď pôvodnú trojicu doplnil ešte spevák/basgitarista Marc Grewe, sa nakoniec premenovali na Morgoth. Morgoth je meno prvého temného pána z príbehov o Stredozemi od spisovateľa J. R. R. Tolkiena, predtým známeho pod menom Melkor, ktorý toto meno získal od elfa Fëanora po zabití Fëanorovho otca. Kapela sa rozpadla v roku 1998 a po 12 rokoch sa vrátili späť, aby sa v ten rok mohli zúčastniť festivalu Death Feast Open Air. Zo zakladajúcich členov sa ale k novej zostave vrátili len Crewe a Busse spolu s neskorším basgitaristom, od roku 2010 už gitaristom, Sebastianom Swartom. V roku 2014 Grewe odišiel a nahradil ho Karsten „Jagger“ Jäger.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Thomas Huntke

7 views0 comments
bottom of page