top of page
Search

Kinder Grinder Vol. 8 v pražskej Sedmičke

Poslední návštevníci múzea múmií v mexickom mestečku Guanajuato odišli. Miestny úradník Juan Humberto López zamával skupinke odchádzajúcich amerických turistov, vypol svetlo vo foyer, a tak ako každý večer sa presunul do ľavého krídla bez okien. Z náprsného vrecka vytiahol drobný kľúč, otvoril sklenenú vitrínu a láskyplne sa usmial. Tri vysušené múmie s otvorenými ústami mu úsmev neopätovali, ale to Juanovi nevadí. Vezme si ich úsmev sám.


Nepravidelný grindový festival Kinder Grinder sa vracia do Prahy v komornejšej, ak chcete intímnejšej verzii. Ustúpme tentoraz od slova festival, bolo by to s tromi kapelami v line-upe trochu trúfalé, ale zase skromnosť bokom, v zostave sú samé kôstky.Francúzski Whoresnation majú vonku nový album Dearth, s ktorým stihli už tento rok prejsť Severnú Ameriku, vrátane zárezu na poslednom Maryland Deathfeste, a ktorú predstavia Európe v rámci svojho decembrového headlinového turné. Momentálne sa jedná bez preháňania o jednu z najživších a najenergickejších skupín, ktorou sa starý kontinent môže pochváliť.Juhočeskí Gride si návštevníkov, ako zvyčajne, prídu natrieť na celozrnný rožok. V akej zostave? Nechajte sa prekvapiť. Pílne Juhočechy ste už v minulosti mali možnosť vidieť naživo ako piatich, štyroch, tak aj troch, či dokonca dvoch ľudí a bez výnimky zakaždým išlo o nehorázny diktát. Hardcore a grindcore v avantgardnom objatí dáva kapele vlastný ksicht už dlhé roky a verme, že dlhé roky stále bude.Česko-slovenskí Controlled Existencia budú mať tradične krátky, zato výživný set. Formácia prešla v posledných rokoch niekoľkými radikálnymi zmenami v zostave, tou najdôležitejšou bol odchod vokalistky Luby, ktorú pri mikrofóne vystriedal Attila (taktiež Needful Things), gitary sa novo chopil Radek, súbežne aktívny napr. v Decultivate.


V rámci Kinder Grinder Volume 8 bude metronóm len ťažko stíhať a my sa len bojíme, aby nebola vážne narušená statika Petřínskej veže, pretože to by bol naozaj prie...švih!


Predpredaj stojí 250 Kč (písať treba na e-mail neonarcis@seznam.cz). Vlezné na mieste zase 290 Kč.


Zdroj: Obscure Promotion

5 views0 comments
bottom of page