top of page
Search

Krst novej štúdiovky kapely Dirty Old Dogs

Olomoucké trio Dirty Old Dogs ešte v máji digitálne vydalo svoj tretí štúdiový album s názvom Let's Burn Heaven Again. Už túto stredu, 27. októbra, spomínaný album, len na vinylovom nosiči, prejde krstom v bývalej šibenici olomouckej pevnosti Fort Galgenberg. Krátko po krste budovu čaká demolácia.„Cesta samotného nosiča bola pre nás dlhá, a aby sa jeho príbeh riadne uzavrel, chceli sme si album uctiť rituálom na unikátnom mieste. Fakt, že nezapadajú do každého klubu, vycvičil našu kreativitu. Bol to adrenalín, ale lokáciu Fortu Galgenberg sa na poslednú chvíľu podarilo dohodnúť. Šibeniční vrch príbehmi doslova dýcha. Všetko, čo sme sa snažili albumom povedať, kontinuita vzniku a zániku, všetko to miesto spĺňa. Vinyl pre nás nie je len fetiš, ale symbolizuje ucelenosť a utvrdzuje pocit, že sme vytvorili skutočný nosič. Ondra Hruška z GrafickéPapíry.cz dodal celému projektu nový rozmer zmyslového vnímania. Pridali sme čuchovú stopu. Milujem vôňe. Preto sme každý booklet s textami ešte údili ohňom, aby si fanúšikovia, čo si vinyl zaobstarajú, príbeh albumu umocnili aj arómou ohňa, ktorá prestupuje celým konceptom nahrávky.“ – slová frontmana Tomma Prochazku


Na návštevníkov akcie okrem krstu čaká výstava fotografií dokumentujúca vývoj kapely, premietanie doterajších videoklipov súvisiacich s albumom a premiéra nového k piesni „Personal Darkness“.


Koncert sa bude konať v rámci projektu Site Specific Olomouc spolku Air Force z.s. s podporou Ministerstva kultúry, Štátneho fondu kultúry ČR, Olomouckého kraja a Štatutárneho mesta Olomouc. Predpredaj vstupeniek je dostupný na stránke smsticket.


Zdroj: AMpromotion

16 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page