top of page
Search

„Krypto elita“ Witch Hammer vystupuje z tieňov

Jablunkovské metalové kladivo Witch Hammer koncom roka v známom štúdiu Bomb Jack (Dymytry, Traktor) zaobstaralo novú štúdiovku. Tá na jar vyjde v Smile Music, ktorí z nej dnes uvoľnili prvú vec v podobe singla „Krypto elita“. Ten nadchádzajúci album zároveň uvádza.Pokiaľ ste na meno Witch Hammer doteraz nenarazili, počúvanie prvého singla z nadchádzajúcej novinky vás svojou presvedčivosťou donúti si urobiť za kapelou historické ohliadnutie. Zvuk novej dosky totiž kope a vnáša do tradičnej metalovej muziky svieži vánok. A to nielen dynamickým, prirodzeným a úderným zvukom, ale aj súčasným hudobným pohľadom na „starú hudbu“. Tuzemské heavy symbolizované kapelami ako Vitacit či Titanic je tu chutne modernizované zámorskými vplyvmi odkazujúcimi pokojne až k „Youthanasia“ od ikonických Megadeth alebo napríklad feelingu progresívnych titánov Queensrÿche.


„Po textovej stránke tu otvárame tému ‚spolku vyvolených‘, ktorí ťahajú za nitky dnešného sveta a určujú jeho smer. Je to úvod do uceleného koncepčného príbehu, ktorý sa tiahne celým albumom. Honza, ktorý pre album všetok materiál zložil, si vďaka druhej gitare mohol dovoliť skomponovať nové aranže a gitarové harmónie, ktoré sú teraz oveľa bohatšie. Do celkového soundu Witch Hammer sme zároveň nechali preniknúť aj nové moderné vplyvy, ktoré pre nás nebývali úplne zvyčajné a celej nahrávke veľmi prospeli!“ – slová basáka Petra Caputa

„Krypto elita“ je ale pre novú nahrávku ešte symbolickejšia. Je to aj prvá skladba, ktorú jablunkovská kapela pre nový album zložila a je to tiež prvý song, na ktorom Witch Hammer po mnohých rokoch znovu pracovali ako štvorica už s novým gitaristom Vojtom Chobotom.


A nahrávke veľmi prospieva aj jej zvuk, ktorý zaobstarali u skúseného Wendela Dreiseitla (štúdio report nájdete tu), ktorý ocenia audiofili. Tí si užijú čistý a riadne šťavnatý riadny sound, ktorý stojí na prirodzenom nábere nástrojov zachovávajúceho jedinečný zvukový charakter pri nahrávaní použitých aparátov aj jednotlivých nástrojov. Presvedčte sa sami.


Tričká s motívom singla je možné zakúpiť na stránke Sparkshop.cz.Zdroj: Smile Music Records

3 views0 comments
bottom of page