top of page
Search

Legendárny Čad so svojou Mikulášskou Tancovačkou otriasol Bratislavou

V sobotu 16. novembra zavítala kapela Čad, počas svojho turné Mikulášska Tancovačka Tour 2019, aj na svoj špeciálny bratislavský koncert v Majestic Music Clube. Predstavila sa na ňom spolu s kapelami Fyasko, Doomas a Catastrofy a krstila svoj nový prírastok diskografie s názvom Zabi ma. Celý koncert sa niesol v celkom pokojnej atmosfére s prípadnými mosh pitmi alebo circle pitmi.

Kapela Fyasko. Foto: Denis Kollár

Ako prvá odštartovala koncert trenčianska kapela Fyasko. Ich vystúpenie začalo pokrikom „Hej!!“ a piesňami „Nech žije smrť“ a „Rakovina prostaty“. Počas tohto vystúpenia sa ešte len postupne zapĺňala hala a prítomní diváci zväčša stáli a len počúvali ich výkony.

Spevák kapely Doomas. Foto: Denis Kollár

Po nej nasledovala novobanská kapela Doomas so svojou epickou introdukciou a svojou doom-gothic metalovou kompozíciou piesní. Medzi ich diela, ktoré počas vystúpenia predviedli, patrí aj „Forlorn“. Vystúpenie zakončili spoločnou fotkou s publikom.

Spevák Boris Bauer z kapely Catastrofy. Foto: Denis Kollár

Ako tretia si strihla vystúpenie aj zbojnícka thrash metalová kapela Catastrofy, ktorá už priviala viacej divákov do priestorov MMC. Predstavila svoje energické vystúpenie, ktoré sa nezaobišlo bez mosh pitov v dave divákov. Po prvých dvoch skladbách si spevák pýtal od divákov žuvačku. Nakoniec mu v rukách pristál niečí telefón, ktorý sa odložil na pódiu. Po ďalších nabudených piesňach si spevák pripil pivom a pokračovali ďalej. O nejaký ten čas neskôr si zahrali aj skladbu o ľuďoch s totalitných zmýšľaním, ktorá nesie názov „Hurá, vojna!“ a po nej nasledovala pieseň „Morava“. Diváci si samozrejme vypýtali aj prídavok, v ktorom nemohol chýbať „Zbojnícky tanec“ s wall of death nabudeného publika.

Zľava: Boris Bauer (Catastrofy) a Štefan Chrappa (Čad) počas krstu albumu Zabi ma. Foto: Denis Kollár

Posledným klincom bola svätojurská kapela Čad, ktorá svoje vystúpenie začala skladbou „V krku krv“. Táto pieseň spolu s neskoršou „Plytký hrob“ obsahovala bláznenie reflektorov. Medzi skladbami sa tiež nachádzali aj ich počiny z najnovšieho albumu, ako napríklad „Žerem hnev“, „Ľudia smrdia“ a „Mŕtvi okolo mňa“. Počas vystúpenia odznela aj pieseň „Zabi ma“, ktorá bola predlohou pre názov albumu. CD albumu Zabi ma bolo neskôr pokrstené "vlčími vajcami" jeho krstným otcom Borisom Bauerom (z kapely Catastrofy), ktorý bol oblečený v zbojníckom odeve, a hodené do davu. Bauer si po krste ešte zaspieval sprievodný spev v „Rabujeme“, pri ktorej sa vytvoril aj circle pit. Po nej sa pridali ešte traja ďalší členovia kapely Catastrofy na pieseň „Sekery a budzogáne“ a nakoniec sa objavil aj posledný člen kapely Catastrofy, Roman Vrecník, aby mohol rozbúchať bicie v skladbe „Zbojnícke móresy“. Po odchode kapely Catastrofy z pódia prišla záverečná pieseň „Vyvrhel“, po ktorej už nasledovala len spoločná foto s divákmi a rozdávanie CD.

101 views0 comments
bottom of page