top of page
Search

Letný deň na konci januára vďaka RFP In the Game

Známy areál Festivalparku v Hradci Králové priniesol ľuďom svoj letný vizuál včera, 31. januára 2021, vďaka virtuálnej 3D akcii Rock for People In the Game. Jednodňový festival bol do virtuálneho priestoru presunutý vďaka organizátorovi Ameba Production v spolupráci so spoločnosťou Confer-O-Matic. Ako Confer-O-Matic v rozhovore s organizátormi uviedli, tím okolo rovnomennej platformy 3D virtuálneho sveta sa pozná už niekoľko rokov a každoročne pripravuje mDevCamp, čo je najväčšia konferencia určená pre mobilných vývojárov v strednej Európe. Taktiež spomenuli, že ich organizátori Rock for People oslovili, či by nebolo možné niečo podobné vytvoriť aj pre nich. Spočiatku to nevyzeralo sľubne, avšak neskôr sa do toho vývojári s nadšením pustili. Nasledovalo pasovanie sa s výzvami vývoja, ktorý odštartovali už v novembri minulého roka a zabral šiestim ľudom 700 hodín práce.


Areál virtuálneho Festivalparku zvrchu

Hŕstka návštevníkov už od piatku, kedy sa sprístupnili oba svety, netrpezlivo čakala prostredníctvom svojho navoleného avatara pred vstupnou bránou areálu. Vo vnútri na nich potom čakalo množstvo atrakcií rozmiestnených po celom areáli. Pri vstupe do Festivalparku ľudí privítalo po ľavej strane bludisko a po strane pravej schody s plechovkou Red Bull na samom vrchu. Nachádzali sa tu aj virtuálne stánky s občerstvením, pláž Objevte Více Muziky, kamión Mall.TV, výstava prenosných WC, ruské kolo, GEM Tower a známe miesta Festivalparku ako tri pódia, hangáre a nápis „ROCK FOR PEOPLE“ na konci runwaya. Po celom areáli boli taktiež rozmiestnené „chat zóny“, v ktorých sa automaticky zapla webkamera s mikrofónom a človek tak mohol nadviazať kontakt s niekým, kto s ním v zóne stál. Ich konverzácia bola dostupná len v tom konkrétnom kruhu. Návštevníci si plnením úloh a hľadaním skrytých krabíc s otáznikom mohli či už odomknúť nejakú funkciu, alebo nájsť písmeno na získanie zľavového kódu do obchodu.


Moderátor s riaditeľom Michalom Thomesom v úvodnom live streame na Evropa 2 Stagei

Dve hodiny po otvorení areálu sa na všetkých troch pódiách prihováral moderátor s riaditeľom Rock for People Michalom Thomesom. Tí ľudom priblížili prípravy akcie, na obrazovke sa preleteli areálom a neskôr ukázali aj priestory budovy Mall.TV, kde sa práve nachádzali. Už tu sa hromadili diváci, ktorí nielen stáli, ale aj leteli pred pódiami v masách. Po tomto desaťminútovom live streame odštartovali prví interpreti. Boli nimi spoločne hrajúci Strange Bones a Calva Louise na KB Stagei. Tí sa na úvod prihovorili krátkym videom, kde boli dole hlavou. Ako prvú pieseň si potom zvolili „POP(urrí)“ a vystúpenie zakončili decembrovou spoluprácou „Nine Lives“.


Kapely Strange Bones a Calva Louise na KB Stagei

Po nich sa v rovnakom čase konali dva koncerty. Pesničkárke Amelii Siba pripadol YouTube Music Stage a post-punkerom Life zase veľký a krytý Evropa 2 Stage. Ako aj pri prvom vystúpení, aj nasledujúci interpreti sa najprv úvodným videom prihovorili divákom.


Kapela Life na Evropa 2 Stagei

Opäť sa vraciame na KB Stage, kde po 25-minútovej medzere vystupujú prví metalcoristi večera – Crown the Empire. Tu, na rozdiel od ostatných, kapela zvolila intro s efektami. Ako prvý sa počas neho vynoril bubeník. Pri nasledujúcej „Sudden Sky“ už boli kompletní.


Kapela Crown the Empire na KB Stagei

Po Crown the Empire znovu nasledovali vystúpenia prebiehajúce v rovnaký čas. Evropa 2 Stage hostil druhých metalcoristov akcie The Devil Wears Prada a susedný YouTube Music Stage jemnejší indie-pop-rock v podaní štvorice I Love You Honey Bunny.


Kapela I Love You Honey Bunny na YouTube Music Stagei

Päť minút na to sa na KB Stagei predstavilo duo Missio dopĺňané bubeníkom a sprievodným spevákom Jaydonom Beanom. Po úvodnom slove dvojice hlavných členov nasledovali „sirénové“ tóny syntetizátora s pridaním činel bicích, čím začala prvá pieseň ich vystúpenia.


Bubeník Jaydon Bean (Missio) na KB Stagei

Na KB Stagei opäť vznikla medzera, keďže na iných pódiách medzitým vystupovali dvaja raperi – KennyHoopla a Redzed. Pred poslednou kapelou akcie, Nothing but Thieves, mohli diváci sledovať ešte záverečný rozhovor riaditeľa Thomesa s moderátorom, ktorý taktiež poďakoval aj tímu Rock for People. Tým ale festival ešte neskončil. Nasledovalo skupinové fotenie pred legendárnym nápisom „ROCK FOR PEOPLE“, ktorý sa v dave avatarov takmer úplne stratil. Po fotení pri všetkých troch pódiách prebiehala Afterparty YouTube Music, kde avatary tancovali na prehrávané piesne.


Spoločné fotenie pri nápise

41 views0 comments
bottom of page