top of page
Search

Line-up Rock for People Hope je kompletný

Ako sme vás v minulom článku informovali, festival Rock for People tento rok v Hradci Králové zastúpi Rock for People Hope, ktorý sa bude konať 13. až 14. augusta. Po vyše mesiaci od oznámenia akcie sú známe všetky mená, ktoré tu vystúpia, z toho osem nových prezradili už 1. júla a včera ich doplnilo ďalších sedem.Konkrétne ide napríklad o švédskych rockerov Mando Diao, ktorí tu predstavia veci z najnovšieho albumu I Solnedgången (2020), a texaské duo Missio, ktorému Rock for People nie je cudzí, keďže na ňom vystupovali pred dvomi rokmi.


„Missio sa mali vrátiť do Čiech v marci minulého roka, ale po príjazde tourbusu do pražského Rock Café bol oznámený zákaz koncertov s účasťou nad 100 osôb. Kapela sa následne odobrala do Varšavy, kde im koncert opäť zrušili, aby nakoniec priletela do Kyjeva a zistila, že majú na návrat do Štátov 36 hodín. Cesta do Európy je tak plná očakávania. Dlho sme hľadali cestu, ako k nám Missio opäť priviezť a máme radosť, že sa tak stalo práve na ročníku festivalu plnom nadeje – Rock for People Hope.“ – slová riaditeľa festivalu Rock for People Michala Thomesa

Ďalšími novými interpretmi Rock for People Hope sú holandskí alternatívci De Staat, pesničkár JC Stewart zo Severného Írska, ktorý je spoluautorom piesne „Hollywood“ od Levisa Capaldiho, nemecký metalcoristi Annisokay, anglicky spievajúcich berlínskych rockerov Pabst a elastic plastic power gangster future space pop hrajúce švajčiarske hudobníčky Ikan Hyu. Z domácej scény pribudol raper Redzed, speváčka/raperka Annabelle, čiernou a bielou naladení Pražáci Wyfe, garage rockeri Cigarette Syndrome, indie rockoví The Silver Spoons s anglickým spevom a dvojica post-hardcorových kapiel The Truth Is Out There a Lighthouse Keeper.


Vstupenky na všetky dva dni je možné zakúpiť v sieti GoOut za 1490 Kč a držiteľom je garantované 100% vrátenie vstupného v prípade zrušenia akcie.


12 zo 14 zostávajúcich interpretov line-upu Rock for People Hope. Zdroj: Ameba Production


12 views0 comments
bottom of page