top of page
Search

Markus Laakso vydal knihu o veľkej folkovej pätici

Fínsky hudobný editor, fotograf, spisovateľ, hudobník a zakladateľ fínskej kapely Kuolemanlaakso Markus Laakso publikoval 10. apríla 2020 svoju novú, v poradí druhú knihu s názvom Folk Metal Big 5. Táto 300-stranová kniha rozpráva príbeh folk metalovej scény prostredníctvom kapiel Ensiferum, Moonsorrow, Finntroll, Turisas a Korpiklaani, ktorí sú velikánmi tohto žánru.

Termín „Folk Metal Big 5“ (slovensky Folk metalová veľká 5) je adaptáciou thrash metalovej Big Four (Veľkej štvorky), do ktorej patria zoskupenia Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax.

Táto kniha nie je jediným Laaksovým dielom. Päť rokov dozadu vydal svoju prvú knihu Amorphis: Die offizielle Biografie.

„Takže, moja kniha #folkmetalbig5 putuje dnes na tlač. Boli to tony sra*iek ťažkej práce, ale myslím si, že sa to na konci vyplatilo. Veľa a veľa skvelých príbehov, kopa nových informácií, extrémne hlboké postrehy pohľadov na svet hudobníkov, dva nádherné farebné ilustrované dodatky a tak ďalej. Kniha vyjde (po fínsky) 10. apríla. Ak máte na mysli dobrých zahraničných vydavateľov na prekladanie, neváhajte a dajte mi tip. Dávajte si pozor, zostaňte v bezpečí, buďte milí a zostaňte tvrdí.“ – príspevok Markusa Laaksa na Instagrame z 20. marca 2020
13 views0 comments
bottom of page