top of page
Search

Marky Ramone's Blitzkrieg rozskákali Randal

Nedávno sme vás informovali o tom, že v Bratislave vystúpi jeden z posledných žijúcich bývalých členov kapely Ramones, Marky Ramone. No a netrvalo dlho a nastal dátum tohto koncertu – 12. júl 2022. Meniny vtedy oslavovala Nina, no väčšiu masu fanúšikov jedného z umelcov, ktorí dáme s týmto menom venovali pieseň – britskej popovej hviezdy Eda Sheerana – by ste v bratislavských kluboch a iných koncertných priestoroch hľadali márne. Kým v Majestic Music Clube vystupovali punkeri Anti-Flag a Refinery Gallery vo Vlčom hrdle dostávali do varu metalové telesá Testament, Sepultura, Exodus, Death Angel a Heathen. legendárny Randal Club opäť raz potvrdil svoje rockovo-metalové razenie, keď spomínanému Markymu Ramoneovi a jeho kapele Blitzkrieg robili predskokanov bratislavské rokenrolové zoskupenie Parketový Lev a ich punk-rokenroloví kolegovia Bratislavské Dievčatá.


Parketový Lev. Zľava: Jakub Hrčka (gitara/vokály), Alexander Oplt (bicie), Ján Hrčka (spev), Slavomír Hoffer (ústna harmonika) a Michal Barč (basgitara). Foto: Dominik Kotes.

Nenechajte sa zmiasť fotografiou vyššie – s bannerom ďalších predskokanov Markyho Ramonea za chrbtami otvorila utorkový večer v Randale bratislavská rokenrolová kapela Parketový Lev. Tvorbu formácie okolo bratov Jána a Jakuba Hrčkovcov mohli niektorí návštevníci známeho klubu na bratislavskej Karpatskej ulici poznať napríklad aj z nedávnej bratislavskej zastávky klubového turné kapely Hex, ktorej chalani v nemenej známom „Véčku“ robili predskokanov. Úlohy predskokana sa zmocnili aj teraz a odohrali podobne energickú šou, ako v apríli v bratislavskom Dome umenia. Zahrali počas nej skladby, ako „Moje dievča“, „Tak ďaleko, jak sa len dá“ či „Čierne oči“.


Bratislavské Dievčatá. Zľava: Roman K (gitara/spev), Mikko (bicie/vokály) a Lump-Čupe (basgitara/vokály). Foto: Dominik Kotes.

Gitarista a spevák, ktorého môžeme poznať aj ako dídžeja, či spievajúci bubeník – aj takéto viac či menej nezvyčajné kombinácie priniesla na pódium Randalu bratislavská punk-rokenrolová kapela Bratislavské Dievčatá. Trojčlenné zoskupenie funguje spoločne len šesť rokov, no jeho členovia predtým zbierali (niektorí aj naďalej zbierajú) skúsenosti aj v takých kapelách, akými sú Zóna A, Lord Alex či Heretix. Gitarista a spevák Roman K, bubeník a sprievodný vokalista Mikko a basgitarista a sprievodný vokalista Lump-Čupe svoje rokmi nadobudnuté kvality predviedli aj počas svojej utorkovej šou, počas ktorej odohrali skladby, ako „Dievča z ulice“, „Noc“ či „Bratislavské Dievčatá“.


Pela (spev) z kapely Marky Ramone's Blitzkrieg. Foto: Dominik Kotes.

No a po dvoch nadupaných vystúpeniach predskakujúcich kapiel už prišiel rad aj na hlavnú hviezdu večera – amerického bubeníka Markyho Ramonea, vlastným menom Marca Stevena Bella, a jeho kapelu Blitzkrieg. Aj tá si pripravila skvelú šou hodnú mena jej frontmana a najnenápadnejšieho člena zároveň. Zazneli mnohé hity Ramones, ako „I Wanna Be Sedated“, „Sheena Is a Punk Rocker“ či ich najznámejšia skladba „Blitzkrieg Bop“, ale aj iné zaujímavé coververzie, napríklad punkové prerábky skladieb „What a Wonderful World“ od Louisa Armstronga či „Have You Ever Seen the Rain“ od Creedence Clearwater Revival. Spievalo sa aj zľudovelé „Happy Birthday to You“, a to práve Markymu Ramoneovi, ktorý zajtra oslavuje okrúhle sedemdesiate narodeniny.


Kapela Marky Ramone's Blitzkrieg. Foto: Dominik Kotes.

Aj v tomto úctyhodnom veku však s pokojom Angličana podáva také výkony, aké sa od bubeníka jeho kvalít očakávajú, a nijako výrazne za ním nezaostávajú ako jeho spoluhráči z kapely, tak ani členovia Bratislavských Dievčat či Parketového Leva. Bratislavský Randal tak vďaka všetkým spomínaným zažil ďalší skvelý, tentokrát punkovo-rokenrolový, večer, na ktorý, pevne verím, nadviaže počas ďalších akcií, ktoré sa v tomto dúpäti (nielen) fanúšikov rocku, metalu a podobných žánrov chystajú.75 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page