top of page
Search

Marturos a ich druhý videoklip

Mladí metalisti Marturos z Prievidze začiatkom mesiaca, 9. septembra, vydali svoju dlhoočakávanú pieseň „The Path“ so sprievodným videoklipom. Klip mal premiéru o 19. hodine na youtubovom kanáli kapely a pozitívne ohlasy na seba nenechali dlho čakať. „The Path“ mixoval, masteroval a produkoval Ľubomír Mazák a jeho videoklip podporil aj Fond na podporu umenia.Písal sa rok 2015 a speváčka Maggee s bubeníkom Matúšom práve zakladajú svoj nový projekt – Marturos. Začiatkom nasledujúceho roka sa k dvojici pridal gitarista Roman, ktorý s nimi hrá dodnes. Neskôr sa kapela rozrástla o basgitaristu Juraja a druhého gitaristu Aďa. Obaja už ale v Marturos nepôsobia. V spomínanej zostave vďaka vydavateľstvu Support Underground vznikol 10-skladbový debutový album Nameless (2019), ktorý je okrem YouTubu dostupný aj na hlavných streamovacích platformách.


Ako sa končil rok 2019, tak prišla aj zmena v zostave. Do Marturos sa pridali Maroš (gitara) a Maňo (basgitara). Päticu ste mohli vidieť napríklad na festivaloch Cagifest, Rock pod Kameňom, Koterecfest alebo na rôznych klubových akciách, ako napríklad vo zvolenskom Wake up music & art clube, kanianskom Matrix clube, žilinskom KC Hoffmann a iných. Pandémia spôsobila, že sa nemohli zúčastniť viacerých živých koncertov. Avšak mali tu česť vystúpiť minulý november na online evente Nitranov Symfobia. Keďže sa opatrenia odvtedy uvoľnili, aj tento rok odohrali zopár koncertov, posledný túto sobotu v, už predtým spomínanom, Matrix clube.


Hovorí sa, že Marturos aktuálne pracujú na štúdiovke číslo dva. O tom, ako sa bude volať a kedy vyjde vás budeme včas informovať.


Zdroj: Romana Ferančíková

33 views0 comments
bottom of page