top of page
Search

Metallica odštartovali pondelkovú koncertnú sériu

Legendárni americkí metalisti Metallica spustili od tohto pondelka novú koncertnú sériu s názvom #MetalicaMondays. Každý pondelok v rámci tejto série zverejnia jeden celý koncertný záznam na svoj oficiálny youtubeový kanál a facebookovú stránku.Prvým bol tento pondelok, 23. marca 2020, koncert s názvom Live at Slane Castle. Zábery boli nakrútené 8. júna 2019 a zverejnili ich o 20. hodine.

„Zdravíme ... nie z nášho obvyklého obľúbeného ústredia, ale tentoraz z našich obývacích izieb, spální a suterénov. Ako mnohí z vás vedia, v našich takmer štyridsiatich rokoch turné sme mali na ceste niekoľko nešťastí: zlomené kosti, rozbité slepé črevo, pyro nehodu, vyhodené chrbty, bláznivé počasie, otravu jedlom (dajte si pozor na ustrice!) a dokonca jeden spôsob úzkostného útoku na ďalšej úrovni! Nič z toho nás nikdy nezastavilo, ale toto je očividne veľmi odlišný čas a opustiť domov teraz znamená doslova vziať si život do svojich rúk. Bohužiaľ, v týchto neskutočných časoch to znamená, že sa musíme v dohľadnej budúcnosti od seba vzdialiť, aby sme mohli začať premýšľať o stretnutiach rodiny 'Tallica po celom svete. Všetci v prvom rade kladieme dôraz na bezpečnosť, izolujeme sa a spoločensky sa dištancujeme, ale nie navždy! S tým povedané, že juhoamerické predstavenia, ktoré boli pôvodne plánované na apríl, sa práve presúvajú na december; Greta Van Fleet zostanú na palube, aby absolvovali túto cestu s nami, a zasiahneme každého a každé mesto, ale niektoré miesta sa mohli zmeniť. Tento týždeň sa vrátime s novými dátumami a podrobnosťami o lístkoch, miestach konania podujatia a všetkým, čo potrebujete vedieť, aby ste si mohli spraviť plány. Pre tých z vás v Štátoch, viete, že máme naplánovaných niekoľko termínov v máji a nanešťastie táto správa nie je tak dobrá. S ťažkým srdcom sme tu, aby sme vás informovali, že [koncerty v] Epicentrum v Charlotte, Wellcome to Rockville v Daytone a Sonic Temple v Columbuse boli všetky zrušené. Existuje však jedna svetlá nôta; Louder Than Life v Louisville (17. - 20. septembra) pridal dátum a sme nadšení, že sa budeme môcť opäť zúčastniť slávností, keď vo štvrtok 17. septembra odpálime pódium, aby sme odštartovali to, čo budú štyri dni živej hudby a dobrej atmosféry. Ďalší headlineri pre zvyšok Louder Than Life budú oznámení neskôr. Všetky informácie nájdete na stránke DannyWimmerPresents.com. Podrobnosti týkajúce sa náhrad a výmen za májové vystúpenia budú k dispozícii aj od štvrtka 26. marca. Nakoniec, našim priateľom v Austrálii a na Novom Zélande, nezabudnite, že sme nezabudli a stále ste v našich srdciach a mysliach. Dostaneme sa do vašej časti sveta hneď, ako to bude možné. Sľubujeme! Na teraz sa odmlčíme posielaním našej lásky počas týchto skúšajúcich časov vám. V krátkom čase sa obzrieme na toto obdobie a obnovíme uznanie za všetky úžasné časy spolu s našou rozšírenou rodinou Metallica po celom svete. Na teraz, držte sa so svojimi významnými ostatnými, deťmi, domácimi miláčikmi, rodičmi ... s kýmkoľvek vo vašom priestore. Vytvorte si zoznamy skladieb, pozerajte niektoré filmy, vyskúšajte staromódne doskové hry a čo je najdôležitejšie, zostaňte v bezpečí. Zostaneme v kontakte!“ – „Update from the Bunker“ na oficiálnej stránke kapely

Kvôli pandémii koronavírusu bolo presunuté ich aprílové turné po Južnej Amerike až na december a zrušené májové koncerty na troch severoamerických festivaloch.

Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Good Will Hunting

23 views0 comments
bottom of page