Search

Metallica prerába „Nothing Else Matters“ pre novinku od Disney

Slávna skladba „Nothing Else Matters“ od amerických metalistov Metallica dostane aj svoju orchestrálnu verziu. Nová verzia, pri ktorej spolupracovali s filmovým skladateľom Jamesom Newtonom Howardom, bude súčasťou hudobnej zložky a zohrá kľúčovú úlohu v nadchádzajúcom filme od Disney – Expedícia: Džungľa (Jungle Cruise).Na réžii tohto filmu sa podieľal Jaume Collet-Serra a objavia sa v ňom mená ako Dwayne „The Rock“ Johnson alebo Emily Bluntová. V slovenských kinách má mať premiéru deň po svetovej premiére, 29. júla 2021.

„Naozaj sa to vracia k Seanovi Baileyovi, ktorý je celoživotným fanúšikom rocku a je všade okolo jedného z najväčších, najprívetivejších, najštedrejších, najpríjemnejších a najobjavnejších ľudí, ktorých v hudobnom priemysle nájdete. Myslím, že vždy bol fanúšikom Metallicy a dobre sme sa navzájom spoznali. Moja manželka a ja sme veľkými fanúšikmi Disney, takže je tu veľké priateľstvo a vždy hľadal tú správnu zhodu, kde by existoval spôsob, ako by mohla Metallica prispieť k nejakému ich projektu. Bolo to správne riešenie, keď to mal Sean najmä na starosti a s Jamesom Newtonom Howardom a jeho doterajšími výsledkami a tým, čo vytvoril. James Newton Howard, muž, mýtus, absolútna legenda! Vzhľadom na to, čo vytvoril, je to absolútna česť, že sme toto s ním dokončili a tešíme sa, až to bude svet počuť. Je to trochu zaujímavý tvar, pretože je to taký – a nechcem toho príliš veľa prezradiť – ale je to veľmi neobvyklý tvar v tom, že je to druh jeho aranžmá ‚Nothing Else Matters‘, ktorú hráme. Napísali sme pieseň, ale vzal tú pieseň a upravil ju tak, aby zodpovedala niečomu konkrétnemu vo filme – a samozrejme nič z toho nebudem prezrádzať – ​​ale potom sme sa nejako ujali jeho verzie. Myslím si, že to je všetko, čo by malo byť povedané. Keď sa pozriete na naše spojenie s týmto filmom, prvé slovo, ktoré vás napadne, je ‚spolupráca‘ medzi Seanovou víziou a víziou Jamesa Newtona Howarda a Jaumeho víziou. Je zrejmé, že The Rock nás veľmi podporoval. Dwayne nás veľmi podporoval a byť toho súčasťou je skutočne skvelá vec. Nemôžem sa dočkať, až to všetci uvidia.“ – vyjadrenie bubeníka Larsa Ulricha v rozhovore pre Collider


Tento hudobný počin je tak ďalším orchestrálnym projektom kapely po koncertnom filme Metallica & San Francisco Symphony: S&M2 (2019).


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Raph_PH

11 views0 comments