top of page
Search

Metallica prerába „Nothing Else Matters“ pre novinku od Disney

Slávna skladba „Nothing Else Matters“ od amerických metalistov Metallica dostane aj svoju orchestrálnu verziu. Nová verzia, pri ktorej spolupracovali s filmovým skladateľom Jamesom Newtonom Howardom, bude súčasťou hudobnej zložky a zohrá kľúčovú úlohu v nadchádzajúcom filme od Disney – Expedícia: Džungľa (Jungle Cruise).Na réžii tohto filmu sa podieľal Jaume Collet-Serra a objavia sa v ňom mená ako Dwayne „The Rock“ Johnson alebo Emily Bluntová. V slovenských kinách má mať premiéru deň po svetovej premiére, 29. júla 2021.

„Naozaj sa to vracia k Seanovi Baileyovi, ktorý je celoživotným fanúšikom rocku a je všade okolo jedného z najväčších, najprívetivejších, najštedrejších, najpríjemnejších a najobjavnejších ľudí, ktorých v hudobnom priemysle nájdete. Myslím, že vždy bol fanúšikom Metallicy a dobre sme sa navzájom spoznali. Moja manželka a ja sme veľkými fanúšikmi Disney, takže je tu veľké priateľstvo a vždy hľadal tú správnu zhodu, kde by existoval spôsob, ako by mohla Metallica prispieť k nejakému ich projektu. Bolo to správne riešenie, keď to mal Sean najmä na starosti a s Jamesom Newtonom Howardom a jeho doterajšími výsledkami a tým, čo vytvoril. James Newton Howard, muž, mýtus, absolútna legenda! Vzhľadom na to, čo vytvoril, je to absolútna česť, že sme toto s ním dokončili a tešíme sa, až to bude svet počuť. Je to trochu zaujímavý tvar, pretože je to taký – a nechcem toho príliš veľa prezradiť – ale je to veľmi neobvyklý tvar v tom, že je to druh jeho aranžmá ‚Nothing Else Matters‘, ktorú hráme. Napísali sme pieseň, ale vzal tú pieseň a upravil ju tak, aby zodpovedala niečomu konkrétnemu vo filme – a samozrejme nič z toho nebudem prezrádzať – ​​ale potom sme sa nejako ujali jeho verzie. Myslím si, že to je všetko, čo by malo byť povedané. Keď sa pozriete na naše spojenie s týmto filmom, prvé slovo, ktoré vás napadne, je ‚spolupráca‘ medzi Seanovou víziou a víziou Jamesa Newtona Howarda a Jaumeho víziou. Je zrejmé, že The Rock nás veľmi podporoval. Dwayne nás veľmi podporoval a byť toho súčasťou je skutočne skvelá vec. Nemôžem sa dočkať, až to všetci uvidia.“ – vyjadrenie bubeníka Larsa Ulricha v rozhovore pre Collider


Tento hudobný počin je tak ďalším orchestrálnym projektom kapely po koncertnom filme Metallica & San Francisco Symphony: S&M2 (2019).


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Raph_PH

11 views0 comments
bottom of page