top of page
Search

Metallica ruší koncerty na dvoch festivaloch

Frontman americkej metalovej kapely Metallica, James Hetfield, sa v januári 2020 vyliečil zo svojej závislosti na alkohole. Prvýkrát sa na verejnosti ukázal počas výstavy áut v losangeleskom múzeu a 20. februára odohral prvý koncert od svojej rehabilitácie.


Podľa najnovších informácií boli kvôli jeho ďalšej liečbe zrušené dva koncerty na veľkých amerických festivaloch v máji. Sú nimi festivaly Sonic Temple a Louder Than Life.

„Drahá rodina Metallica, bolí ma to napísať, ale musím Vás všetkých informovať, že tento rok sa nemôžem dostať na Sonic Temple v Columbuse a Louder Than Life v Louisville. V rámci môjho neustáleho úsilia o uzdravenie sa a udržanie sa zdravým mám počas víkendov kritické zotavovacie udalosti, ktoré sa nedajú presunúť. Ospravedlňujem sa všetkým našim fanúšikom, ktorí si kúpili vstupenky na tieto festivaly. Spolupracujeme s organizátormi festivalov, aby sme zabezpečili vrátenie peňazí alebo výmenu. Mojím zámerom v tomto vyhlásení je povedať „ospravedlňujem sa“ každému z Vás. Realita je taká, že počas posledného roku na turné som svoje zdravie neuprednostňoval, a teraz viem, že moje duševné zdravie je na prvom mieste. Pre väčšinu z Vás by to mohlo znieť ako niečo bez premýšľania, ale ja som nechcel nechať tím / rodinu Metallica na holičkách a sám som sa úplne kompromitoval. Keď sa pozriem na jasnejšiu stranu, moja terapia pokračuje dobre. Bolo absolútne nevyhnutné, aby som sa postaral o svoje duševné, fyzické a duševné zdravie. Chcem zdôrazniť, že kapela bude hrať všetky ostatné ohlásené vystúpenia v roku 2020. Teším sa, až sa vrátim k hre a v apríli uvidím všetkých našich skvelých juhoamerických fanúšikov. A samozrejme, budeme hrať v Epicenteri v Charlotte, Wellcome to Rockville v Daytone a Aftershock v Sacramente. Na každom z týchto festivalov budeme hrať dve jedinečné sady. V roku 2020 som optimistický, pokiaľ ide o požehnania, ktoré som dostal a čo prinesie budúcnosť. Oceňujem všetky veľké modlitby a podporu od všetkých, odkedy som v septembri minulého roku prešiel do rehabilitácie. Rovnako ako mor do plameňa, byť človekom v tejto kariére má svoje obrovské výzvy a môže to byť ťažké. Vaše porozumenie pomáha k uzdraveniu.“ – vyjadrenie Jamesa Hetfielda
Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Kreepin Deth

27 views0 comments
bottom of page