top of page
Search

MMC dostalo predvianočný darček v podobe koncertu kapely Jinjer

V sobotu 21. decembra 2019 poctila návštevou bratislavský Majestic Music Club aj kapela Jinjer, ktorá sa ale nepredstavila sama. Spoločnosť jej robili predkapely Space Of Variations, Khroma a špeciálny hosť, The Agonist. Na celom koncerte bolo živo, ľudia mali možnosť ísť do mosh pitov, circle pitov, a prípadne do niečoho podobného ako wall of death do kruhu.


Spevák kapely Space Of Variations. Foto: Denis Kollár


Vystúpenie kapely Space Of Variations začalo introm pripomínajúcim výstražné sirény. Potom už nasledovali metalové rífy, screaming speváka, ktorého striedavo dopĺňal gitarista s normálnym spevom. V dvoch svojich skladbách použili aj nejaké tie prvky elektra a celkovo ich vystúpenie malo šťavu. Pri niektorých skladbách dav skákal spolu s gitaristami a spevák si stihol skočiť medzi divákov a tam spievať. V záverečnej piesni sa objavil v strede divákov aj circle pit.


Spevák kapely Khroma. Foto: Denis Kollár


Zhasnuté svetlá, zvuky a jemná hudba v pozadí boli začiatkom nasledujúcej kapely, fínskeho electro/groove metalového zoskupenia Khroma, ktorí Bratislavu navštívili už po druhýkrát. Prvý krát sa predstavili v dnes už neexistujúcom klube a druhým bratislavským koncertom bol tento v Majestic Music Clube. Elektro v kombinácii s metalom a groovovým spevom bolo typickou črtou ich vystúpenia, ktoré bolo zakončené skladbou „Machine Over“.


Speváčka Vicky Psarakisová z kapely The Agonist. Foto: Denis Kollár


Taktiež so zhasnutými svetlami, len s prídavkom jemného ženského spevu a jemných svetiel reflektorov, nasledoval aj ďalší aktér, špeciálny hosť The Agonist. Pri tejto kapele sa už balkón haly zaplnil. Po tmavom začiatku nasledovali bláznivé metalové rífy gitár a striedavým spevom speváčky a basáka. Táto kapela naposledy Bratislavu navštívila v roku 2015, a tak si fanúšikovia tejto partie mohli po dlhej dobe prísť na svoje. Skladba „Gates of Horn and Ivory“ bola jedna z úspešnejších, keďže sa v nej objavili až tri circle pity. Dve piesne obsahovali začiatok v podobe tmy a jemného ženského spevu, prípadne duetu. Ako posledná nasledovala skladba „As One We Survive“ a spoločná foto kapely a divákov.


Speváčka Tatiana Shmailyuková z kapely Jinjer. Foto: Denis Kollár


Hlavný bod programu prišiel až na koniec, a boli ním ukrajinskí progresívci Jinjer na čele s Tatianou Shmailyukovou, ktorí svoje vystúpenie začali introdukciou a digitálnym odpočítavaním od času 02:59 na obrazovke. Po nich už nasledovala prvá skladba a počas celého vystúpenia využívali reflektory spolu s obrazovkami, aby docielili nezameniteľnú svetelnú šou. Tvrdá metalová melódia, striedavý spev speváčky spoločne s mosh pitmi a walls of death do kruhu medzi divákmi, po ktorých vždy nasledoval mosh pit, boli typické veci, ktoré tu mohli diváci zažiť. Pri poslednej skladbe to už vyzeralo, že zabudli na svoj dlho očakávaný hit, ktorý si diváci pýtali celý koncert. Kapela prekvapila, a ako prídavok dala „Pisces“, čím zavŕšila, spolu so spoločnou foto s publikom, celý tento koncert.

128 views0 comments
bottom of page