top of page
Search

Mrakoplaš kontra Alzheimer po desiaty raz

Pražské Divadlo v Dlouhé bude 26. septembra 2021 hostiť už 10. ročník benefičného koncertu na podporu vývoja včasnej diagnostiky a prevencie alzheimerovej choroby s názvom Mrakoplaš kontra Alzheimer. Drziac sa hesla „Nezapomeňme na sebe...“ tu vystúpia organizátori, blues-rocková kapela Mrakoplaš, spolu s hudobnými hosťami Janom Holečkom (Energit, Livin' Free) a Stanislavom „Kláskom“ Kubešom (Etc.). Výťažok zo vstupného a aukcie bude venovaný AD Centru v Prahe na výskum spomínanej choroby.„Za desať rokov, čo Mrakoplaš kontra Alzheimer organizujeme, sa nám na výskum pre AD Centrum podarilo vybrať vyše pol milióna korún. Akciu svojou účasťou v minulosti náhodou podporili Petr Janda, Ivan Hlas, Luboš Pospíšil alebo Norbi Kováč. Je úctyhodné, že svojím dielom prispeli k zlepšeniu šancí na predĺženie času s našimi blízkymi, ktorých choroba postihla. Stanislava Kláska Kubeše a Honzu Holečka budeme sprevádzať pri piesňach Za vodou, Kdo dnes přijde alebo Sobotní rej, ktoré Kubeš hrával aj s Etc.“ – slová gitaristu a speváka Martina Kalendu (Mrakoplaš), ktorého matke diagnostikovali ochorenie porúch pamäti


Ako každý rok sa role moderátora zhostí Pavel Anděl. Postará sa tiež o aukciu vzácnych historických predmetov a umeleckých diel. Svoje diela tu na charitatívne účely darovali výtvarník Petr Hilský, fotograf Petr Maršík ml., grafik Zdeněk Häckl či výtvarníčky Blanka Lehmannová a Markéta Kalendová.


Akcia prebehne pod záštitou 3. lekárskej fakulty Karlovej univerzity, Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady v Prahe a Klaudiánovej nemocnice v Mladej Boleslavi. Predaj vstupeniek je dostupný v sieti GoOut či na stránkach alebo recepcii Divadla v Dlouhé. Cena je 270 Kč.


Zľava: Jan „Honza“ Holeček, kapela Mrakoplaš a Stanislav „Klásek“ Kubeš. Zdroj: AMpromotions

12 views0 comments
bottom of page