top of page
Search

Mrakoplaš odvysielajú štvrtú časť svojej eŠňůry

Pražskí blues/folk rockeri Mrakoplaš sa spolu s celt-folk-rockovými Isara ešte minulý december rozhodli, že nezrušia svoje turné po českých kluboch, a tak odštartovali virtuálny seriál eŠňůra. Aktuálne do konca zostávajú len dve časti, z ktorých najbližšiu, v poradí štvrtú, odvysielajú už túto nedeľu, 25. apríla 2020, o 20. hodine.


Nejde čisto len o koncertné záznamy, ale aj rozhovory s moderátorom, ktorým je vždy člen tej druhej z kapiel. Aj Mrakoplaš, aj Isara v klube nakrúcajú v ten istý deň, čiže vznikajú dve verzie seriálovej časti.


Zdroj: AMpromotions

„V eŠňůre som si vyskúšal aj rolu moderátora. Okrem koncertu si v každej časti naše sociálne bubliny fanúšikov vypočujú aj niečo o histórii hudobného klubu. S prevádzkovateľom Carpe diem Flory Janom Horákom sme sa v rozhovore dostali naprieč začiatkami podniku, obdobím, kedy dramaturgiu viedol hudobník, herec a výtvarník Marek Brodský až k budúcim plánom po znovuotvorení.“ – slová gitaristu a speváka kapely Mrakoplaš Martina Kalendu


Na tento september Mrakoplaš tiež pripravujú 10. ročník benefičnej akcie Mrakoplaš kontra Alzheimer na podporu výskumu liečby Alzheimerovej choroby.


Víťazi cien Porta (1998) a Harvest Prize (2019) si svoj názov zvolili podľa postavy skrachovaného čarodejníka Vetroplaša z knižnej fantazy série Plochozem od Terryho Pratchetta.


Zdroj: AMpromotions

18 views0 comments
bottom of page