top of page
Search

Mudvayne sú oficiálne späť

Illinoiskí metalisti Mudvayne po dvanástich rokoch oznámili svoj návrat. Okrem toho potvrdili aj účasť na štyroch amerických festivaloch. Ide o Inkcarceration Music & Tattoo Festival v Ohiu, kentucký Louder Than Life, Aftershock v Kalifornii a floridský Welcome to Rockville.


Kapela vznikla v Peorii v roku 1996. Založili ju spevák Chad Gray, basgitarista Shawn Barclay, ktorého rok po vydaní debutového EP Kill, I Oughtta (1997) nahradil Ryan Martinie (ex-Broken Altar), gitarista Greg Tribbett a bubeník Matthew McDonough. Po príchode Martinieho, ktorý Mudvayne posunul do progresívnej hudby, sa členovia začali prezývať Kud (Gray), Ryknow (Martinie), Gurrg (Tribbett) a sPaG (McDonough) a namaľovali si tváre.Vydali päť štúdiových albumov, z toho posledný, rovnomenný, vyšiel ešte pred odmlkou. V roku 2001 vyhrali MTV2 Award so singlom „Dig“ a o päť rokov neskôr bol na cenu Grammy nominovaný „Determined“. Aby Grayovi a Tribbettovi umožnili koncertovať s Hellyeah, tak sa v roku 2010 rozhodli spraviť si prestávku s tým, že by sa o minimálne štyri roky znovuzjednotili. Pretrvalo to ale až do včerajšieho dňa.


Zľava: Greg Tribbett (gitara), Chad Gray (spev) a Ryan Martinie (basgitara). Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Henry Laurisch, Alfred Nitsch, Vuk Stanovčić

20 views0 comments
bottom of page