top of page
Search

Náš prvý event priniesol domácu scénu priamo do vašich obývačiek

Včera, 18. apríla 2020, naša redakcia zorganizovala živé vysielanie s názvom Quarantine dayz Vol.1 Live Stream. Vysielanie prebiehalo prostredníctvom nášho kanálu na YouTube a odznel v ňom výber skladieb šiestich kapiel zo západného Slovenska, najmä hlavného mesta.


Prvé piesne patrili bratislavskej post-rockovej kapele Walking to Nowhere. Výlučne inštrumentálne diela z ich jediného EP No Words to Say striedali svoje pokojné a agresívnejšie riffy, ktoré boli miestami ozvláštnené efektami.

Zastúpením hlavného mesta pokračovala mladá rocková štvorica The AnyOne s vlastnými skladbami po anglicky. V prípade ich autorskej tvorby je možné počuť kombináciu rocku, blues či funku. Tí, čo sa zúčastnili tohto streamu, mohli v playliste zachytiť aj nový, len včera vydaný, singel „Oh My God, Charlotte!“.


Treťou v poradí bola posledná ohlásená kapela udalosti, ska/ska-punková pätica Rumaska. Zoskupenie, ktorého kariéra začala o rok skorej ako predchádzajúcej kapely prinieslo hudbu podobného štýlu akú možno počuť v piesňach skupiny Polemic.

Punkovejšou hudbou pokračovala ďalší interpreti z hlavného mesta, Dezinformácia. Čitatelia si ich môžu pamätať z prvej reportáže nášho online magazínu. Najmladšia kapela tohto line-upu hrá svoju vlastnú tvorbu, ale aj covery a výrazným vplyvom sú pre nich Slobodná Európa a Davová Psychóza. Tvorba skupiny zahŕňa „Zoznam“, „Peniaze“, „Kalendár“ a „Rudy“.


Najtvrdšie miesto line-upu patrilo melo-death kvartetu Odin's Ravens zo Serede. Aj túto kapelu si mohli naši čitatelia všimnúť v našej tvorbe, presnejšie v novembrovej reportáži z Black Night Vol. 1. Výber skladieb z ich demo EP Fall of Yggdrasil obsahoval kombináciu melódie, death metalu, paganu a folku s typickým death metalovým growlingom a severskou tematikou v skladbách.


Ako headlineri celého vysielania sa predstavili seneckí power metalisti Signum Regis. Reportáž z ich koncertu v bratislavskom Randal Clube bola posledným podujatím, na ktorom sa zúčastnila naša redakcia. Kapela bola najstarším členom nášho live streamu, debutovali albumom už rok po založení a sú tiež víťazmi súťaže Spark Fresh Blood 2015. V našom výbere ich tvorby samozrejme nemohol chýbať aj ich naposledy vydaný singel „Never Surrender“ z albumu The Seal of a New World (2019).

Tí, čo náš live stream nemali možnosť pozerať, majú stále tú možnosť. Video ostáva na našom youtubeovom kanáli.

32 views0 comments
bottom of page