top of page
Search

Nahum a zemetras kapiel v Randal Clube

Zmes tvrdých odnoží metalu sa predstavila túto sobotu, 30. novembra, v bratislavskom Randal Clube. Celá táto akcia bola súčasťou turné českej kapely Nahum spolu s názvom Within Destruction Tour 2019. Celý čas v Randali vládla pokojná atmosféra s nejakou tou hŕstkou divákov.


Gitarista/sprievodný spevák kapely Suburban Terrorist. Foto: Denis Kollár

Prví zatriasli Randalom belušskí brutal death metalisti Suburban Terrorist s otriasajúcim introm, v ktorom bolo počuť aj epický spev. Potom už začali znieť bicie a rífy gitár, ktoré potom doplnil growling speváka. Kapela mala jednu zvláštnosť, a to, že nemala bubeníka, pritom bolo počuť hru na bicích. Okrem hlavného speváka sa predstavil aj gitarista, ktorý si strihol sprievodný spev.


Gitarista/sprievodný spevák kapely InnerSphere. Foto: Denis Kollár

Trošku melódie s tvrdosťou death metalu priniesla plzeňská melo-death metalová kapela InnerSphere, ktorá začala vystúpenie tvrdými rífmi, growlingom a vyhraným sólom sólovej gitary. Počas vystúpenia predstavili jedno z prvých diel svojej kariéry „Inner Sphere“, ktoré sa nachádza na ich prvom EP. Vo viacerých skladbách bolo počuť pokojné vybrnkávané pasáže, bláznenie sólových gitár alebo melodické gitarové akordy. Aj diváci sa zapojili, keď pokrikovali „Hej!“ pri dvoch ich skladbách. Vystúpenie zakončili novinkou „Dark Is Our“, ktorá je síce vhodná na mosh pit, ale tentoraz akosi žiaden nevznikol.


Frontman kapely Nahum. Foto: Denis Kollár

Rockové intro a húkačky majákov pripravovali divákov na hlavnú kapelu večera, ostravskú death-trash partiu Nahum. Táto kapela už pritiahla viacej divákov, ale stále nebolo plno. Vystúpenie začalo príchodom speváka v plynovej maske zvnútra osvietenej svetlami, po ktorej zosadení z hlavy nasledovali pomalé metalové rífy neskôr vystriedané striedavým tempom a growlingom/screamingom. Nasledovali piesne „Creator of Emptiness“ a „The Clash of The Fury“, pri ktorých začala kapela púšťať paru z oboch strán pódia. Predstavili aj titulnú skladbu „Within Destruction“ a „Between the Hammers of the Doom“ z najnovšieho tretieho albumu kapely. Počas tohto vystúpenia sa už miestami niekto zapájal s headbangom alebo metal horns. Všetko to zavŕšili piesňou, totožnou s názvom kapely, „Nahum (We'll Crush Our Enemies)“ s jej epickým introm, po ktorom nasledovali prvý scream a tvrdé rífy.


Spevák kapely Purnama. Foto: Denis Kollár

Ako poslední, už s o čosi menej divákmi, sa predstavili turnovskí black-deatháci Purnama. Ich vystúpenie začalo príchodom dvoch členov kapely so zapálenými fakľami, ktorými boli zapálené aj dve rohaté lebky na pódiu. Títo členovia stáli s fakľami v rukách po boku kapely, jeden z nich neskôr aj s prekríženými mečami pod pódiom a neskôr obaja s lebkami v rukách, a dotvárali tak black metalovú atmosféru koncertu. Nasledoval príchod zvyšku kapely a začiatok prvej skladby. Spevák si medzi skladbami stihol aj pripiť s divákom, keď obaja držali poháre piva. Celá akcia bola zaklincovaná piesňou „Lioness“.

53 views0 comments
bottom of page