top of page
Search

Nergal sa súdi s poľskou vládou

Frontman poľských black metalistov Behemoth a projektu Me and That Man Adam „Nergal“ Darski bol znovu predvolaný Vládou Poľskej republiky kvôli údajnému zneužitiu posvätného poľského štátneho znaku na merchandise kapely Behemoth s názvom „The Republic of Unfaithful“.


Prvýkrát sa vec začala riešiť ešte v roku 2017, keď prokuratúra v Gdansku predvolala Darskeho ohľadom kapelného emblému. Vtedy súd vyhral. Túto stredu, 8. júla, zdieľal na sociálnych sieťach dve svoje fotografie zo súdu so sprievodným textom, čím naznačil, že sa prípad znovu otvoril.


#blackmetallivesmatter?! Tak niektorí idioti tvrdia, že logo ‚The Republic of Unfaithful‘ je posvätným znakom poľského štátneho znaku. V skutočnosti to tak NIE je. Trvali však na opätovnom otvorení prípadu na ďalšie vyšetrovanie, pretože sa domnievajú, že autorské práva bieleho orla sú výhradným majetkom Poľska a akákoľvek iná interpretácia tohto vtáka je rúhavá. Moji protivníci sa zdajú byť tak zúfalí, že pritiahli svojho obľúbeného obetného baránka k svojmu zhnitému morálnemu krížu, že pri rozprávaní stratili všetok zdravý rozum. Obviňujú ma, že som anti-poľský. Ak sa ma pýtate, tráviť hodiny na súde, do ktorých sú zapojení všetci títo ľudia (novinári, sudcovia, právnici atď. atď.), ktorí míňajú xxx peňazí z daní v ďalšom absurdnom prípade, je pre mňa HLBOKO anti-poľské. Všetci sme si tentokrát mohli ušetriť čas, aby sme urobili niečo kreatívne, nie?“ – príspevok Adama „Nergala“ Darskeho na sociálnych sieťach

Nie je to prvýkrát, čo mal Darski problémy so zákonom. V roku 2010 ho vyšetrovali kvôli roztrhaniu Biblie počas koncertu, nazývajúc ju „knihou klamstiev“. Nakoniec súd stiahol obvinenia.

Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Itokyl

30 views0 comments
bottom of page