top of page
Search

Nergal z Behemoth rozbehol novú kampaň

Adam „Nergal“ Darski, líder extrémno-metalovej kapely Behemoth, sa nedávno dostal do nemilosti poľských veriacich, ale aj tamojších úradov. Môže za to minulý mesiac pretriasaná „aféra“, tykajúca sa zverejnenej fotografie, na ktorej šliape na obraz Panny Márie. Za inkriminovanú fotografiu si odniesol pokutu, ktorá spolu so súdnymi trovami v prepočte presiahla hodnotu 4-tisíc eur. No Nergal sa nevzdáva a v problémoch sa zmietajúcemu Poľsku vracia úder.


„Prípady pedofílie medzi duchovenstvom sa utajujú, pričom títo predátori nikdy nebudú potrestaní. A umelec je v priebehu pár dní odsúdený za čo? Za zverejnenie fotky na sociálnych sieťach? Je to absurdné a vďaka tomu vyzerá poľská justícia ako zas*aný vtip. A tak to je.“ – úryvok príhovoru Adama „Nergala“ Darského vo videu

Darski nestál pred súdom po prvý raz. Ako sme vás už predtým informovali, súdili ho aj za roztrhanie Biblie na pódiu či za vyobrazenie poľskej vlajky s obráteným krížom na plagáte k turné Republic of the Unfaithful. Nergal sa ale, ako bolo vyššie spomenuté, nevzdáva a okrem verbálnej odpovede na obvinenia voči nemu zakladá aj fond na podporu ďalších umelcov, ktorí budú v jeho vlasti čeliť pokutám kvôli urážkam cirkvi – Ordo Blasfemia.Byť satanistom v krajine, kde sa deväť z desiatich obyvateľov hlási ku kresťanskej viere a kde sa absurdné nariadenia ako zákaz potratov či najnovšie navrhovaný zákaz rozvodov objavujú so železnou pravidelnosťou, nie je med lízať.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Grywnn

18 views0 comments
bottom of page