Search

Nezabudnuteľný thrash metalový večer v Refinery Gallery

V utorok, 12. júla, sa konal nezabudnuteľný thrash metalový večer známych metalových formácií. Koncert sa odohral v bratislavskej Refinery Gallery. Na svoje si prišli všetci fanúšikovia kapiel Testament, Exodus, Sepultura, Death Angel a Heathen. Tento koncert bol naozaj jedinečný, pretože takéto zoskupenie kapiel bolo iba v bratislavskej Refinery Gallery. Na to, že podujatie začínalo od 16:15, pred budovou koncertu stáli metalisti vo veľkom počte.


David „Dave“ White (spev) z kapely Heathen. Foto: Denis Kollár

Večer odštartovala kapela Heathen. V dave si našli hneď svojich fanúšikov. Svojimi gitarovými riffmi a hlasným spevom rozohriala a naladila celú Refinery Gallery. Bolo vidieť, že aj skupina Heathen si to užívala a boli šťastní, že hrali pre svoje publikum.


Basgitarista Damien Sisson (Death Angel). Foto: Denis Kollár

Po kapele Heathen nasledovali Death Angel. Pri tejto skupine prišlo k pódiu viac ľudí. Svoje thrashové vystúpenie začali skladbou názvom „The Ultra Violence“ a ukončili skladbou „Thrown to the Wolves“. Nechýbalo ani hádzanie brnkadiel a komunikácia so svojimi fanúšikmi.


Zľava: Steve „Zetro“ Souza (spev) a Gary Holt (gitara) z kapely Exodus. Foto: Denis Kollár

Skupina Exodus roztancovala Refinery Gallery. Trashoví hudobníci si užívali

svoje vystúpenie spolu s divákmi. Spevák Steve „Zetro“ Souza si to užíval najviac a taktiež komunikoval so svojimi fanúšikmi. Atmosféra v miestnosti bola čoraz lepšia a lepšia. Ľudia sa bavili viac a viac.


Spevák Derrick Green (Sepultura). Foto: Denis Kollár

Na dobré sa čaká na koniec, nie? Aj keď pri týchto kapelách sa nedá určiť, ktorá

z nich je tá naj. Väčšina ľudí prišla hlavne kvôli Sepulture. Spevák pri príchode na pódium divákov pozdravil „Dobrý večer, Bratislava.“ Dav s údivom pozoroval hudobné trashovo-deathové vystúpenie Sepultury. Ich svetelná šou stála naozaj za to. Nesmela chýbať ani známa pesnička „Roots Bloody Roots“. Aj pri Sepulture sa ľudia bavili a tancovali v „kotli“.


Chuck Billy (spev) z kapely Testament. Foto: Denis Kollár

Testament ukončil thrash metalový večer. Ľudia si ich doslova vyžiadali, potleskom a hvízdaním skupine ukázali, že ich prijali a chcú si užiť tento večer. Brnkadlá lietali celé ich vystúpenie. Dokonca spevák Chuck Billy hodil po fanúšičke svoje potítko.


Na to, že koncert trval 7 hodín, fanúšikovia thrash metalových kapiel odchádzali

domov s úsmevom na tvári. Naplnení metalovou energiou.


Časť našej redakcie si týchto 5 metalových formácii užila. A čo vy?


Autor textu: Domči Kollárová


106 views0 comments