top of page
Search

Nový album Love My Science je spolovice hotový

Electro-punk/new wave/dark wave/synthie/indie/post-punkový projekt bratislavskej hudobníčky, speváčky a skladateľky Ingrid „Inge“ Rudavskej (ex-Hysteric Helen) pred tromi týždňami „vychŕlil“ ďalší zo, zatiaľ nezaradených, soundcloudových singlov – „Some True“. Tieto single by sa mali stať súčasťou budúcich albumov kapely.Práce na nadchádzajúcom, v poradí druhom, CD Worn out people sú aktuálne približne v polovici. Ako frontmanka redakcii Rock For You SK prezradila, na toto CD získala od Hudobného fondu mimoriadne štipendium.


„Počet skladieb nemám zatiaľ určený, nakoľko ich chrlím jednu za druhou, takže asi z tohto materiálu bude viac CD.“

Worn out people bude obsahovať viac žánrov, konkrétne post-punk, punk, synthwave, new wave, electroclash a indie. Žánrov má byť viac, keďže sa Inge gitarám venuje len krátko a ich zvuk je jej vzácny. Keďže je ale zanietená pre gitary, synťák s elektro zvukmi v skladbách ustupujú do úzadia.


„Nové CD spája klasické undergroundové zvuky s novými, teda dovoľujem si viac experimentovať, no stále je to podľa mňa tá klasická gotika s prvkami elektra a punku.“

Zdroj: Ingrid Rudavská/Love My Science

Texty piesní albumu Worn out people budú opäť v angličtine aj slovenčine a budú sa zaoberať súčasnou situáciou, absenciou ľudskosti, vzťahov, porozumeniu a tolerancii. Inge tu píše o svojich víziách, postojoch, o odcudzení, samote, inakosti, odlišnosti a pocitoch s tým spojenými alebo súvisiacimi.Kapela kariéru odštartovala už v roku 2017 vydaním päťskladbového demo EP s názvom Overload result. Nasledujúce, debutové, CD Perfect disorder obsahuje dvanásť anglických skladieb spolu so slovenskou „Meno, mesto, zviera, vec“, ktoré všetky boli nahrané v novembri 2019 v štúdiu TC Lemons. Tu ich tiež mixoval a masteroval Filip Pokorný. Podľa Inge bol prvý album „viac retro a možno aj viac undergroundový“. Debutové CD uzatvára tretí videoklip k piesni „Restart“, ktorý mal premiéru 2. februára 2021. Love My Science rozhodne chcú vystupovať, avšak konanie koncertov závisí od momentálnej situácie. O prípadných termínoch vás budeme informovať.Rodáčka z Myjavy už v detstve písala poviedky a divadelné scenáre, s ktorými vyhrala literárne súťaže Gorazdov Prešov a Literárny boom. Neskôr sa dostala k fantastike a minulý rok vydala horor/sci-fi knihu Afterpárty. Okrem hudby sa tiež venuje výtvarnému umeniu, je vyštudovanou angličtinárkou a pracuje ako špeciálna pedagogička.


Zdroj: Ingrid Rudavská/Love My Science

57 views0 comments
bottom of page