top of page
Search

Nový album od Altaria už v júli

Každú chvíľu sa stane, že na scénu príde nová kapela a okamžite chytí srdcia sveta melodického metalu útokom. Altaria so svojím debutovým albumom Invitation (2003) bola jednou z nich. Po vydaní piatich veľmi úspešných štúdiových albumov zo súkromných dôvodov rozišli. O desať rokov neskôr Altaria vstali z hrobu so svojou legendárnou a najúspešnejšou zostavou a spolu s vydavateľstvom Reaper Entertainment vydali kultový album Divinity v novej remastrovanej verzii na CD, digitálne a po prvýkrát aj na vinyle.

V rovnakom čase kapela pracovala aj na novom štúdiovom albume, ktorý mal vyjsť k 20. výročiu kapely. Bohužiaľ, pandémia im zmarila plány a nahrávanie sa oneskorilo. Teraz však dozrel čas a šiesty štúdiový album od Altaria uzrie svetlo sveta 8. júla 2022 prostredníctvom už spomínaného Reaper Entertainment. Obsahuje desať úplne nových melodicko-metalových hymien, ktoré v ničom nezaostávajú za starou klasikou. Wisdom, produkovaný samotnou skupinou a nahrávaný v ich vlastnom štúdiu, presviedča chytľavými melódiami, hnacími riffmi a výraznými vokálmi.

„Vzhľadom na všetko, čo sa vo svete deje, nám trvalo viac ako dva roky, kým sme dokončili album. Sme veľmi nadšení, že je teraz konečne zmixovaný a pripravený na vydanie. Po dlhej prestávke, akú sme mali, je ťažké vedieť, čo od seba očakávať, ale fakt mám pocit, že všetka tá tvrdá práca sa vyplatila a dali sme dokopy vražedný album. Nemôžem sa dočkať, až to vyjde, aby si to všetci vypočuli! Keď sme začali diskutovať o artworku, spomenul som si na túto ilustráciu, ktorú vytvoril môj kamarát. K albumu a najmä k názvu sa to perfektne hodilo.“

Okrem toho Reaper Entertainment opätovne vydá v remastrovanej verzii aj albumy Invitation a The Fallen Empire (2006). Tie budú opäť dostupné digitálne od 6. mája, keď vyjde aj prvý singel Wisdom, a fyzicky v box sete spolu s novým albumom.

Zdroj: Reaper Entertainment Europe

Zoznam skladieb albumu Wisdom: 1. „Wisdom“ 2. „Diablo Rojo“ 3. „Without Warning“ 4. „Kissed by the Flames“ 5. „Power to Heal“ 6. „Sometimes“ 7. „Victory of Winter“ 8. „History of Times to Come (2022)“ 9. „Lost in Time“ 10. „Crimson Rain“


Zdroj: Reaper Entertainment Europe


10 views0 comments
bottom of page