top of page
Search

Nový animovaný videoklip od Helloween

Pred tromi hodinami nemeckí power metalisti Helloween odpremiérovali svoj nový animovaný klip k piesni „Out for the Glory“. Ide o skladbu z ich rovnomennej štúdiovky, ktorá vyšla 18. júna 2021.„Dostal som nápad na video, kde sú všetci členovia kapely vyobrazení ako špinaví, zvláštni vznešení dvorania a ministri. Všetci by sme sa mali vznášať v oblakoch, Deris ako pochabý cisár...a po chvíli prichádzali ďalšie a ďalšie detaily a v jednom okamihu sme všetko spísali a koncept videa sme poslali austrálskemu animačnému tímu.“ – slová gitaristu/speváka kapely Helloween Michaela Weikatha

Helloween sa krátko po vydaní umiestnil na prvom mieste nemeckej, španielskej a britskej týždennej hitparády albumov. Nové video, alebo skôr krátky film, k jednej z jeho skladieb sa skladá z vyše 10 000 snímkov a jeho produkcia dala tvorcom, čiže študentom bakalárskeho štúdia dizajnu, zabrať. Je nezbedný a nekonvenčný, čo vás zmätie, prípadne pobaví alebo poteší.


„Helloween mal vždy guráž robiť svoje veci a toto je to, čo som na nich miloval. Podľa môjho názoru je to presne to, čo predstavuje metal. Keď som počul, že Helloween majú záujem o spoluprácu, bol som úplne ohromený. Chlapci sú moji absolútni hrdinovia už od tínedžerského veku a bol som si istý, že moji študenti by radi pracovali na piesni od tejto kapely. Sedem a pol minúty sa nemusí zdať veľa, no z hľadiska animácie je to maratón. Mali sme toľko skvelého materiálu, že produkcia ‚Out for the Glory‘ bola skutočnou výzvou. Weiki chcel, aby video vyzeralo čo najroztomilejšie a hneď sme vedeli: legendárna kapela z druhej strany planéty chce, aby sme vytvorili stredoveký epos plný roztomilosti? Rozhodne!“ – vyjadrenie docenta Melbournskej univerzity Aarona McLoughlina, ktorý spolupracoval na viacerých projektoch s Florianom Milzom (výkonným riaditeľom Atomic Fire Records)

Zdroj: Atomic Fire Records

4 views0 comments
bottom of page