top of page
Search

Nový singel a detaily druhého EP kapely Midnight Guest

Vintage znejúci a moderne vyzerajúci heavy/okultní rockeri Midnight Guest zo São Paula dnes, 26. októbra, vydali svoj nový singel s názvom „The Hour of the Wolf“. So singlom priniesli aj detaily nadchádzajúceho 4-skladbového EP Satanic Panic Attack, ktorého bude súčasťou.Skladbu mixoval gitarista Daniel Stunges a o mastering sa postaral Arthur Joly. Text je inšpirovaný rovnomenným filmom režiséra Ingmara Bergmana a básňou The Dark Night of the Soul zo 16. storočia.


„Každý má svoju vlčiu hodinu vo svojej temnej noci duše.“ – slová Daniela Stungesa k tomu, ako zložil pieseň

Zdroj: Collapse Agency

Názov, v poradí druhého, EP Satanic Panic Attack je slovnou hračkou. Prvá časť, „Satanic Panic“, odkazuje na Satanskú paniku, ktorá odštartovala v Spojených štátoch 80. rokov a išlo o odsudzovanie všetkých vecí, čo údajne súvisia so satanizmom. Ľudia pálili platne a hovorili, že Dungeons & Dragons v sebe majú niečo z diabla. Toto slovné spojenie dopĺňa „Panic Attack“, čo súvisí s tematikou objavujúcou sa v 3 zo 4 piesní EP, čiže úzkosť a záchvaty paniky.


Kapela ovplyvnená menami Black Sabbath, Type O' Negative a alternatívnym rockom vznikla len minulý rok a vo svojej hudbe ponúka kombináciu temnoty a tanečnosti. Zakladateľom Midnight Guest je Daniel Stunges, ku ktorému sa z Kanady pripojil spevák Kjetil Landsgard, bubeník Tadeu Correa a basgitarista Eduardo Oliveira.


Zdroj: Collapse Agency

11 views0 comments
bottom of page