top of page
Search

Nový singel Plzenčanov Severals

Plzenská štvorica Severals rok 2022 naozaj nešetrí a pomaly, ale iste, odkrýva svoj debutový album Algorithm, z ktorého kapela vypustila už štyri single a jeden videoklip.„V honbe za rastom a ziskom musia ľudia často prinášať vážne obete, ohrozovať svoju integritu a ničiť životy ostatných, stávajú sa ľahostajnými k ostatným a sebastrednými. Povrchný úspech má svoju cenu.”

To je myšlienka, do ktorej nás ponorí skladba „Kafkaesque“, predovšetkým vďaka svojim temným a úderným gitarovým riffom obohatenými prvkami elektronickej hudby. V piesni sa objaví aj pomerne nečakaný hosť, a to americký undergroundový rapper Sinizter, ktorý vo svojom žánri v posledných rokoch raketovo rastie a jeho agresívny rap posúva pomyselnú latku skladby ešte o kúsok vyššie.


Tento singel, a celý album, bol nahraný v súkromnom štúdiu českého producenta Pavla Chyšku, ktorý spolupracoval s tuzemskými skupinami ako sú Fall from Everest alebo Lighthouse Keeper. O mix a master sa postaral austrálsky producent Lance Prenc, ktorý má na svedomí abumy mien ako sú Polaris, Alpha Wolf, Diamond Construct alebo Thornhill.


Videoklip k piesni napísal, natočil a spracoval, ako to tak bolo aj vo všetkých predchádzajúcich prípadoch, frontman kapely Dominik Fencl. Vo videoklipe môžeme vidieť dva paralelné príbehy.

V prvom príbehu je hrdina odvedený do života plného luxusu, kde je oňho patrične postarané a kde si príde, ako by mu patril svet. Avšak daný blahobyt je iba povrchný, prázdny a hlavne dočasný. Čoskoro je odvedený späť do radu, kde začal jeho príbeh a vo výsledku nič nedosiahol. Druhý príbeh hrdinu zanesie do hrozivých podmienok, kde je odkázaný iba sám na seba a kde si nakoniec získa svoju slobodu, avšak za akú veľkú cenu? Svoj cieľ povýšil nad všetko ostatné, a to nad ľudský život.


Aký bude zvyšok albumu Algorithm? To bude známe tento rok v decembri, kedy by mal uzrieť svetlo sveta.


Zdroj: Severals

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page