top of page
Search

Nový singel Rakúšanov BOG

Rakúsky post-metalový kolektív BOG dnes odhalil svoj nový singel s videoklipom, „Dead End“, prvej skladbe ich nového EP Remission, ktoré vyjde 13. mája prostredníctvom vydavateľstva Polawa Records. Singel mal exkluzívnu premiéru na stránke prettyinnoise.de.Hudobné video je estetickým experimentom odkazujúcim na vidinu umeleckého prístupu Tima Primbsa. Studené, temné tóny umiestňujú hudbu do interiéru, ktorý vibruje priamo úmerne ťažkým, no atmosférickým a zasneným riffom. Vizuálne a zvukovo je skladba dokonale vyvážená a vytvára krajinu, kde sa človek stráca v univerzálnom trápení.


Najnovší singel BOG odhaľuje, ako skupina rozširuje svoj kreatívny vesmír a neustále hľadá nové inšpiratívne zdroje. Ich kompozície sa tak stávajú odrazovým zrkadlom, ktoré v čo najnezmenenejšom zmysle sprostredkúva pocity umelcov.


Zdroj: Cvltartes PR

Dekadentná elegancia je v tom, ako sú prvky shoegaze a post-rocku vložené medzi ťažké kalové tóny škrtiace basy v mučivom ozvene bicích. „Dead End“ je zvukovým vírom, ktorý vás chytil do svojich chromatických chápadiel. Jadrom singla je téma konfliktu, skúmanie myšlienky existenciálneho spochybňovania, permanentného boja človeka vo vzťahu k svetu, k vedomiu a k jednotlivcovi.


„Remisia je o pomalom lúčení sa s mojím otcom, ktorý trpel demenciou vo svojich päťdesiatych rokoch. Rozlúčka každý deň, až kým napokon pred viac ako desiatimi rokmi nezomrel vo veku 62 rokov. Bola to konfrontácia s osobou, ktorá mi bola veľmi blízka, ale tiež sa cítil ako cudzinec. V prenesenom zmysle ide o vyrovnávanie sa s minulosťou a identitou, o večný proces hľadania svetla v minulosti, ktorý má veľa tieňov.“ – vyjadrenie Tima Primbsa

BOG, pôvodne založený rytmickým gitaristom Timom Primbsom ako jednočlenný projekt, je teraz päťčlenná kapela, ktorá poskytuje množstvo temných, atmosférických melódií a monolitických, silných riffov.


Nahrávka ukazuje, ako sa BOG v troch skladbách, „Dead End“, „Clenched Are the Charred“ a „Remission“, pri diskusiách o témach života a smrti, minulosti alebo snov, dostáva do konceptu. EP nahrali Tim Primbs a Jan Slonski v rakúskom hlavnom meste, Viedni, s mixovaním a masteringom Willa Benoita v americkom Radar Studio. Will predtým spolupracoval s kapelami ako Caspian, Rosetta a Junius.


EP Remission si môžete predobjednať na Bandcampe.


Zdroj: Cvltartes PR

10 views0 comments
bottom of page