top of page
Search

Nový singel vydali (a nové koncerty ohlásili) aj Švédi Siena Root

Švédska roots rocková kapela Siena Root je ďalšou z formácií, ktoré v posledných dňoch vypustili do sveta novú hudbu. V prípade štvorice zo Štokholmu, sústredenej okolo speváčky a hráčky na klávesy Zubaidy Solidovej, ide o skladbu „Keeper of the Flame“. Tá je tretím singlom z pripravovaného ôsmeho štúdiového albumu Revelation, ktorý uzrie svetlo sveta 24. februára 2023.Skladba podčiarkuje hudobnú pestrosť pripravovaného albumu. Ostatne, neustále menenie prístupu k hudbe a experimentovanie s ňou sa so Siena Root tiahne počas celej ich existencie, pričom začiatky kapely sa datujú ešte do záveru deväťdesiatych rokov minulého storočia. Svoj nový singel okomentovali členovia kapely nasledovne:


„‚Keeper Of The Flame‘ je moderná rocková klasika plná silných vokálov, rockového organu a bluesových gitarových lickov, vedených vždy prítomnou, oduševnenou zlatou niťou. Táto balada skúma konflikt medzi opätovanou príťažlivosťou a zlomeným srdcom. Začína sa pomaly, s klavírom Rhodes a spevom, ktorý vás chytí za srdce, aby sa až ku koncu rozvinula do dokonalej rockovej skladby.“

Skladba, o vizuál ku ktorej sa postarala spoločnosť Gabriel Management, bude záverečnou skladbou albumu Revelation, ktorý kapela Siena Root nahrala vo švédskych štúdiách Silence Studio a Root Rock Studios. V druhom menovanom štúdiu album prešiel aj mixážou zvuku, po ktorej ho zverili do opatery zvukových majstrov v štokholmskej Cutting Room. Vydavateľom albumu bude vydavateľstvo Atomic Fire Records.


Zdroj: Atomic Fire Records

Album Revelation si môžete predobjednať či vopred uložiť na tomto multilinku, pričom ku predobjednávke dostanete aj digitálnu verziu už vydaných singlov Keeper of the Flame a Coincidence and Fate. Nová skladba a pripravovaný album však nie sú jedinými novinkami Siena Root. Formácia, ktorá si svojimi nákazlivými koncertmi získavala fanúšikov po celom svete napríklad aj ako predskokan svetoznámych Deep Purple, totiž oznámila aj množstvo nových koncertov. Pre slovenského diváka však nebude najlepšou správou to, že väčšina z týchto vystúpení bude v Nemecku (a dve v ešte vzdialenejšom Švédsku).


Ku koncertu vo švédskom Sundsvalle, ktorý bol na 24. februára 2023 ohlásený už dávnejšie, pribudol koncert vo švédskom Örnsköldsviku o deň neskôr, nasledovaný štvoricou koncertov v Nemecku – 14. marca 2023 Siena Root zahrajú v Hamburgu, o deň neskôr v Kasseli, následne vo Worpswede a svoju púť po Nemecku uzavrú 17. marca na Crossroads Festivale v Bonne. Samozrejme, do zoznamu koncertov kapely môžu kedykoľvek pribudnúť ďalšie, takže sledujte ako nás, tak aj komunikačné kanály Siena Root, aby vám nič podstatné neuniklo. No a keďže koniec februára je ešte pomerne ďaleko, vypočujte si zatiaľ aspoň najnovší singel tejto švédskej skupiny, skladbu „Keeper of the Flame“. Nájdete ju okrem YouTube aj na streamovacích platformách.Zdroj: Atomic Fire Records

4 views0 comments
bottom of page