top of page
Search

Odhalenie obalu novej štúdiovky kapely Suotana

Po piatich dlhých rokoch od ich posledného vydania sa fínski metalisti Suotana vynorili priamo z večného mrazu s ich novým albumom Ounas I. Toto plnohodnotné vydanie je epickým pokračovaním cesty, ktorú jeho predchodca Land of the Ending Time začal v roku 2018, a poháňa kapelu na novú úroveň. Prvý singel „Through the Mammoth Valley“ vyjde už 13. januára 2023.


Obal albumu zachytáva atmosféru severskej prírody a krajiny, z ktorej sa formácia zrodila. Obal opäť vytvoril vynikajúci umelec Simo Räsänen.


„Na záver vám predstavujeme náš nový album ‚Ounas I‘. Od posledného vydania ubehlo päť dlhých rokov a my máme pocit, že tento album – prvý z dvoch – predstavuje doteraz najrozmanitejšie dielo kapely Suotana. S epickým obalom, ktorý vytvoril Simo Räsänen, je ‚Ounas I‘ prirodzeným pokračovaním cesty kapely ešte hlbšie do chladnej fínskej prírody, ilustruje krajinu a rovnomennú rieku albumu, ktorá je epicentrom tohto albumu. ‚Ounas I‘ je koncepčný album, ktorý poslucháča prenesie vekom, spája starovekú históriu a súčasnosť, ktorá nás vedie do súčasnej doby, kedy sa zachovanie rozmanitosti prírody stáva dôležitejším ako kedykoľvek predtým.“

Suotana bola založená v roku 2005 pôvodne ako sólový projekt gitaristu Villeho Rautia a jeho vzostupnú dráhu nezmenšilo ani niekoľko zmien v zostave po ich debutovom albume Forgotten Soil of This Land z roku 2014. Sextet sa pripojilo k rodine Reaper Entertainment a vydalo dva energickejšie dlhohrajúce albumy, ktoré ocenia kritikou, Frostrealm (2015) a Land of the Ending Time (2018).


Zdroj: Reaper Entertainment

7 views0 comments
bottom of page