top of page
Search

Pekelná šou Slipknot v Bratislave

Kvôli pandémii covidu sme museli čakať, ale nakoniec sme sa po dvoch rokoch dočkali. V stredu, 3. augusta, sa uskutočnil prvý koncert kapely Slipknot na Slovensku a dopadol na jednotku. Všetko ale odštartovala ich predkapela – Ukrajinci Jinjer.


Prvou skladbou „Call Me a Symbol“ speváčka Tetiana svojou energiou rozprúdila dav na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu. Napriek trochu horšiemu zvuku, podľa toho, kde človek stál, rozpútali šou tak, ako je to u nich zvykom. Nezabudlo sa ani na situáciu u nich doma na Ukrajine, kedy želaním Tetiany bolo, aby sa nám nestalo to, čo im, po čom hneď pokračovali piesňou „Home Back“. Samozrejme sa nezabudlo ani na ich najslávnejší hit „Pisces“, po ktorom to celé zakončili s „Colossus“.


Setlist Jinjer: „Call Me a Symbol“, „On the Top“, „Home Back“, „Perennial“, „Teacher, Teacher“, „Sleep of the Righteous“, „Vortex“, „Pisces“, „Colossus“


Po skončení vystúpení kapely sa roztiahla plachta s nápisom „Slipknot“. Prišiel čas na hlavných aktérov, kedy s veľkým očakávaním pri skladbách od AC/DC – „For Those About to Rock (We Salute You)“ a od country speváčky Billie Jo Spears – „Get Behind Me Satan and Push“ sa nakoniec pri zvuku tvrdých gitár plachta uvoľnila a začala sa hlavná šou večera.


Všetko odštartovala pieseň „Disasterpiece“ a začala sa priam pekelná show plná plameňov, pyrotechniky a neuveriteľnej energie, ktorú skupina mala na rozdávanie. Aj napriek chýbajúcemu členovi skupiny (Tortilla Manovi), ktorý kvôli covidu nemohol nastúpiť, to nebolo moc poznať. Kapela vystúpila s novými maskami, kedy DJ Sid Wilson mal pri sebe aj svoju starú masku, s ktorou pochodoval pri okrajoch pódia.


Pri rozpútanom dave po skladbách „Wait and Bleed“, „All Out Life“, „Sulfur“ a „Before I Forget“ sa prihovoril spevák skupiny Slipknot, Corey Taylor, a oznámil vydanie nového albumu s názvom The End, So Far. Tiež ubezpečil fanúšikov, že sa kapela nerozpadá. Oboznámil, že názov albumu značí koniec jednej éry a začiatok novej, keď zahrali pieseň z nového albumu – „The Dying Song (Time to Sing)“.


Počas príhovoroch k fanúšikom sa Corey poďakoval a vyzdvihol Jinjer, keďže dlho trvalo aby spolu na turné a sú veľmi radi že sa to nakoniec dopadlo. Hovoril aj o tom ako je skvelé byť na Slovensku a sľúbil že sa do našej „beautiful fucking country“ vrátia.


Samozrejme nechýbalo pri skladbe „Spit It Out“ ani Coreyho „Jump the fuck up!“ a prišli aj prídavky v podobe skladieb „People = Shit“ a Surfacing. Nakoniec sa kapela rozlúčlia pri tracku „Till We Die“.


Setlist Slipknot: „Disasterpiece“, „Wait and Bleed“, „All Out Life“, „Sulfur“, „Before I Forget“, „The Dying Song (Time to Sing)“, „Dead Memories“, „Unsainted“, „Heretic Anthem“, „Psychosocial“, „Duality“, „Custer“, „Spit it Out“, „People = Shit“, „Surfacing“


Foto: Adam Kotasz

29 views0 comments
bottom of page