top of page
Search

Peter Bartoník z IMT Smile podľahol rakovine

Klub 27 sa rozšíril o ďalšieho človeka z hudobného sveta. Basgitarista slovenskej pop-rockovej skupiny IMT Smile, Peter „Peťo“ Bartoník, zomrel na rakovinu. Mal len 27 rokov. O smrti včera podvečer informovala jeho kapela.


„Dnes nás bolestivo zasiahla strašne smutná správa. Náš priateľ, kamarát, basgitarista Peťo Bartoník prehral svoj boj o život vo veku 27 rokov. Je nám to nesmierne ľúto, bude nám všetkým veľmi chýbať. Myslíme na Tvojich rodičov, sestry a všetkých, ktorí Ťa mali radi tak ako my. Peťo, si skvelý chlapec a ďakujeme Ti za to, že si bol súčasťou našich životov. Spomienka na Teba nám tu ostáva aj v piesňach, ktoré si mal tak rád. Pri ich nahrávaní a koncertovaní sme spolu prežili množstvo nádherných chvíľ. Ďakujeme Ti. Odpočívaj v pokoji.🖤“


Rodák z Bratislavy bol najmladším členom IMT Smile. Od roku 2011 vedel hrať na basgitaru, o tri roky neskôr dokončil štúdium na CSOŠE P. G. Frassatiho a už v roku 2016 sa objavil v zostave kapely na DOD v Šariši. Spolupodieľal sa na štúdiových albumoch Budeme to stale my (2018) a Srdce Rozum Blvd (2021) a živákoch Východná (2018) s Kandráčovcami a Život človeka v roku 2022. Naposledy stihol koncertovať s IMT Smile minulé leto, keďže mu bolo diagnostikované spomínané onkologické ochorenie.


Foto: Denis Kollár

53 views0 comments
bottom of page