top of page
Search

Pezinok navštívi brat Jimiho Hendrixa

Naše končiny už tento maliar/gitarista/skladateľ so svojou sprievodnou kapelou raz navštívil, konkrétne minulý december, keď vystúpil dva dni po sebe vo Vrútkach a Zohore. Tento rok v rámci svojho IN THE NAME OF JIMI tour 2023 si to zopakuje, iba zmení mestá. Najprv 4. mája odohrá šou v Pezinskom kultúrnom centre (PKC) a potom sa na ďalší deň presunie severne do trenčianskeho Piano Klubu. A to len niekoľko mesiacov od nedožitej 80 legendárneho Jimiho Hendrixa.Kariéra o šesť rokov mladšieho brata Jimiho, Leona Morrisa Hendrixa, sa začala v roku 2006. So svojou skupinou Leon Hendrix Band má na konte má tri štúdiové albumy – Seattle Rain (2002), Keeper of the Flame (2006) a If You Need a Friend (2021). S Adamom Mitchellom v roku 2012 napísal biografiu o svojom slávnom bratovi s názvom Jimi Hendrix: A Brother's Story a o dva roky neskôr bol gitaristom pri nahrávaní singla Veronicy Vitaleovej – „Under the Sky of Another Dream“.


Na koncertoch „tribute“ turné IN THE NAME OF JIMI tour ho sprevádzajú talianski hudobníci z Fulvio Feliçiano Band, konkrétne Marco D'Angelo (basgitara) a Pino Liberti (bicie). V prípade koncertu v PKC môžete očakávať aj predskokanov – Paľo Drapák Band.


Vstupenky na pezinský koncert je možné kúpiť v predpredaji v pokladni Pezinského kultúrneho centra. Pre trenčiansky treba navštíviť sieť Predpredaj.sk.


Zdroj: ŠTÚDIO 9, s.r.o.

33 views0 comments
bottom of page