top of page
Search

Pivo, pot, para a dvojitý metal v bratislavskom Randali

Učni a majstri opäť spolu. V piatok, 24. júna, sa po takmer troch rokoch na spoločnom koncerte, tentokrát v Randal Clube, predstavila dvojica hrajúca pivný metal – Decilitr Rumu a Alkehol.


Basgitaristka Lenka Kubová a spevák/gitarista Michal „Mišo“ Andraščík (Decilitr Rumu). Foto: Denis Kollár

Predkapela Decilitr Rumu, ktorá kvôli chorobe gitaristu Michala „Miša“ Truhlářa mala oslabenú zostavu, aj napriek tomu dokázala spraviť kvalitnú šou. Setlist obsahoval niečo z albumu Rád s vami chlastám (2020), mimoalbumovú skladbu „Pri stole“ venovanú chorému gitaristovi a dvojicu coverov legendárnych Death, „Zombie Ritual“ a „Evil Dead“, charakterizovanú ako „metalový metal“, pri ktorých bubeník Daniel „Bubo“ Gajdoš poriadne otestoval súpravu Radka Sladkého (Alkehol). „Pri stole“ ale nebola jediná pieseň s dedikáciou, „trošku náboženskú“ „Pivo je svatý“ venovali Džonymu, ktorý mal v tento deň meniny. Počas obľúbenej piesne speváka/gitaristu Michala „Miša“ Andraščíka pristála na pódiu trojica textilných „suvenírov“ od fanúšikov. Neskôr ľudí pozýval k stolu v bare.


Ota Hereš (spev/gitara) z kapely Alkehol. Foto: Denis Kollár

Za tmy a pokriku „Hej! Hej! Hej! Hej!“ na stage prišli headlineri večera – Česi Alkehol. Tí svoje vystúpenie začali skladbou „Hospodo nalívej“. Štvrtá skladba, „O chlastu“, pochádza z ich debutového albumu z roku 1992. Z rovnakej nahrávky pochádzal aj prvý z prídavkov – „Na slamníku“. Ďalej sa v takmer dvakrát dlhšom setliste objavili veci z nasledujúcich albumov, od roku 1993 po 2018. Tu sa našli aj dva covery – alkoholická paródia na „Nonstop“ od Michala Davida a „Buráky“, ktorú pôvodne naspieval Michal Tučný. A aj keď bolo všade vidieť pivné poháre, basák Jan „Bart“ Bartoš dopĺňal pitný režim rumom Božkov Republika, s ktorého fľašou neskôr kĺzal po krku gitary Petra „Kuny“ Buneša. Pri zdanlivých koncoch ľudia okrem bežného skandovania pokrikovali „Olé! Olé! Olé! Olé!...Alkehool! Alkehool!“ Ich vystúpenie zakončilo „Outro (už jsme všechno vypili)“ a spoločná fotka. Kto chcel, mohol si ešte zakúpiť niektorý z merchov tejto kapely.

52 views0 comments
bottom of page