Search

„Polia Olympicu“ zaplnili kladivá a tekvice

V sobotu, 2. júla, sa Švédi HammerFall a nemeckí Helloween v rámci spoločného turné United Forces 2022–2023 zastavili aj na futbalovom ihrisku vo Zvolenskej Slatine, po novom medzinárodne označovanom ako Olympic Fields. Ten obsahoval občerstvenie rôzneho druhu, kde sa však tvorili veľmi dlhé rady, a aj predaj merchu. Ľudí potrápili aj horúčavy pri čakaní na otvorenie vstupných brán.Foto: Dominik Kotes

Dvojica kapiel si pre slovenský koncert pripravila podobnú šou ako dva dni dozadu v pražskej O2 Arene, ale s tým rozdielom, že ju museli prispôsobiť vidieckemu open-air priestoru. Dianie na pódiu veľkých rozmerov zachytávali kamery a striedajúce sa zábery bolo možné sledovať na dvoch bočných LED obrazovkách, pri Helloween niekedy aj na strednej.


Foto: Dominik Kotes

Zvuky zvonov a huslí so zadymeným pódiom uviedli „Pád kladiva“, ktorí naprieč piesňami väčšiny štúdiových albumov a jedným medley pokračovali zarovno so západom slnka za horizont. Zahrali aj prídavok, konkrétne „Hammer High“ a „Hearts on Fire“, zakončený outrom „Dreams Come True“.


Foto: Dominik Kotes

„Tekvičáci“ Helloween mali zase intro zložené z úvodu „Helloween“ a inštrumentálnej piesne minuloročnej štúdiovky Helloween, „Orbit“, na ktorú priamo nadviazala posledná z rovnakého albumu – „Skyfall“. Najviac odohraných vecí pochádzalo z Keeper of the Seven Keys: Part II (1988) a spomínaného rovnomenného albumu. Väčšina piesní bola sprevádzaná 3D animáciami, prípadne špeciálnymi efektami pridanými do živých záberov. Prišlo aj na „Future World“ odspievanú Andim Derisom, „Angels“ so spevom Michaela Kiskeho a medley „Metal Invaders“/„Victim of Fate“/„Gorgar“/„Ride the Sky“ odspievanú gitaristom/spevákom Kaia Hansena. Hansen tiež skúsil čo-to povedať po slovensky. Po svojom medley divákov pochválil slovami „Veľmi dobre, Slovensko!“ a poďakoval, taktiež v našom jazyku. Neskôr si strihol gitarové sólo Sascha Gerstner. Počas balady „How Many Tears“ odohral svoje sólo Kai Hansen sprevádzaný len Gerstnerom a Weikathom. A keďže ľuďom nestačilo, opäť si vypýtali prídavok. Oproti HammerFall dokonca dvojitý, v zložení „Power“, „Keeper of the Seven Keys“, ktorú zakončil duet Derisa a Kiskeho, a „I Want Out“, ich najväčšieho hitu, pri ktorom si Kiske s divákmi zahral „malú hru“. Pri lúčení hralo outro „For the love of a Princess“ zo soundtracku filmu Statočné srdce (1995).


Foto: Dominik Kotes


31 views0 comments