top of page
Search

Pražský Black Pes dejiskom tretieho Kluboofka Festu

Český program Kluboofka prináša všetkým záujemcom jednu z posledných príležitostí vypočuť si nejaký ten rock či metal pred tým, ako étery rádií i playlisty jednotlivcov definitívne ovládnu skladby spojené s blížiacimi sa Vianocami. Bude ňou tretie pokračovanie Kluboofka Festu, ktoré už túto sobotu, 17. decembra 2022, ovládne klub Black Pes v pražských Klánoviciach.


Akciu otvorí post-folková kapela z Chlumca nad Cidlinou menom Alchymie, ktorú vystriedajú šumperskí heavy metalisti Snaefell. Neskôr na pódium nabehnú Nazsong, kapela z Ústí nad Labem, ktorej členom je aj bývalý člen skupín Arakain či Pražský Výběr, Rudolf Rožďalovský. Ako ich názov napovedá, Nazsong vzdávajú hold nedávno zosnulému Danovi McCaffertymu a jeho domovskej formácii Nazareth. No a sobotný večer v klube Black Pes uzavrú Salieri, ktorí, navzdory svojmu názvu, nehrajú hudbu Ameriky tridsiatych rokov (fanúšikovia série videohier Mafia pochopia), ale podobne energický melodický speed metal.


So zúčastnenými kapelami nahrajú organizátori počas festivalu aj rozhovory, ktoré následne nájdete na YouTube kanáli programu Kluboofka, alebo v rádiách vysielajúcich tento program. Ak však pri nahrávaní rozhovorov, ako aj na Kluboofka Feste #3 ako takom, chcete byť naživo, lístky nájdete tu a viac informácií o festivale zas tu.


Zdroj: Kluboofka TV

8 views0 comments
bottom of page